500+ dla emerytów? Nowy pomysł rządu

Polski rząd pracuje nad nowym pomysłem wdrożenia programu 500+ dla emerytów i rencistów – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

   

 

„DGP” podaje, że przed lipcowym kongresem partia PIS zastanawia się nad wprowadzeniem programu 500+ dla każdego emeryta i rencisty.

500+ dla emerytów byłoby wypłacane co rocznie, a nie co miesiąc jak w przypadku świadczenia na dzieci.

   

Dziennik informuje, że wdrożenie programu będzie kosztować 4,5 mln zł.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News

4 thoughts on “500+ dla emerytów? Nowy pomysł rządu

 • 21 czerwca 2017 o 04:47
  Permalink

  Następny chory pomysł, tak dawajcie im jeszcze 500+, rozumie dla rencistów niepełnosprawnych, ale nie emerytów, chyba że po ukończeniu np. 80lat. Bo 90% emerytów przechodząc na emeryturę jeszcze pracuje na lewo, bo im mało wiecznie! A pracodawcy zamiast przyjmować młodych ludzi chętnych pracować, woła emeryta bo oczywiście emerytowi ZUS-u nie trza opłacać, i będzie robił za 10/11zl na godzinę. Sam pracuje w branży budowlanej, co prawda zwiedziłem kilka firm, i w każdej której pracowałem byli emeryci. Moim zdaniem powinni im wstrzymać emeryturę jak chcą pracować dalej, to żaden by nie robił wtedy. Pazerność ludzka nie zna granic, a później dziwią się że młodzi uciekają z kraju…. Zamiast 500+ dla emerytów, dajcie młodym zarobić, a nasz kraj zrobi cię bardziej Polski, niż ukraiński…. A PiS robi wszystko widać aby ludzie ich popierali, masakra…. Może dajcie polityka zarobić tyle co np. Zwykły budowlaniec, jak zobaczy ile się trzeba napracować za „marne grosze”, to zmienia zdanie, a nie siedzą przy korycie i zarabiają na miesiąc tyle co zwykły pracownik za minimum rok.

 • 21 czerwca 2017 o 19:17
  Permalink

  Gdyby Pan Grzes mial 900 zl emerytury na miesiac, to tez by musial jeszcze dorabiac. Zreszta ZUS pozwala na to. A przeciez UB- ki dra mordy,ze za 2000zl nie wyzyja. To co maja robic Ci z mniejszym uposazeniem?

 • 16 lipca 2017 o 20:45
  Permalink

  Powinna być zastosowana progresja szczebelkowa, gdyż jest zbyt duża rozpięść w wysokości emerytur. Każdemu równo to zła metoda. Już to przerabialiśmy. Tak jak źle stało się z 500+ . Bogaty tyle samo co biedny. Bogaty, któty na jedną kolację w.restauracji wydaje więcej niż nie jeden emeryt otrzymuje emerytury na cały miesiąc .

 • 1 września 2017 o 22:04
  Permalink

  Ja pierdziele kasa dodatkowa do emerytow jakim prawem skoro na emeryturze jeszcze nie ktorzy dorabiaja bo ciagle im mało albo sa na emeryturze siedza w domu i nic nie robia i jeszcze kasa dla nich jakim prawem?…tak,tak PL trzeba wspierać nie robów!

Komentarze są wyłączone.