Święty Mikołaj

Postać Świętego Mikołaja znana jest na całym świecie nawet osobom, którym niekoniecznie po drodze jest z katolicyzmem. Wokół postaci wyjątkowego świętego narosło wiele mitów i legend, które praktycznie odarły go w świadomości wielu ze świątobliwości biskupiej. Ilu bowiem (nawet dorosłych!) dorosłych święcie wierzy, że prawdziwym Mikołajem jest ten roześmiany, pucołowaty krasnal ze sklepowej wystawy, jadący saniami ciągniętymi przez renifery? Wydawnictwo 3DOM odpowiedziało na naglącą potrzebę przypomnienia światu, kim naprawdę jest ulubiony święty dzieci, wydając książkę pt. „Kim był prawdziwy Święty Mikołaj?” autorstwa Daniela A. Lorda SJ.

Pozycję rozpoczyna piękna modlitwa, która prosi o wstawiennictwo chwalebnego św. Mikołaja. Przypomina ona aby, przede wszystkim, patrzeć na tę niezwykłą postać przez pryzmat jej świętości i gorliwości w wypełnianiu boskiej woli. Autor już na wstępie stawia Czytelnika w trudnej sytuacji, znanej prawdopodobnie każdemu, kto mierzy się z wyzwaniem rodzicielstwa: Jak bowiem wyjaśnić dzieciom, czy Święty Mikołaj istnieje? Czy właściwe jest utwierdzanie ich w błędnym przekonaniu co do natury świętego, aby nie straciły wiary w Boga? Czy może lepiej twardo stwierdzić, iż wcale nie istnieje? Na te, jak i wiele innych, trudnych pytań, Daniel A. Lord podaje proste odpowiedzi.

Autor wyjaśnia nie tylko, iż Święty Mikołaj istnieje – ale również, kim tak naprawdę był. Rozprawia się przy tym ze szkodliwymi, utartymi schematami osób, którym brakuje wiedzy w temacie życia wielkiego świętego. Pokonuje również mity, które narosły wokół tej pięknej postaci. Nie należy bowiem traktować go jako oszusta ani uzurpatora. Nie odbiera on bowiem Bożego Narodzenia Jezusowi, wręcz przeciwnie – jest Jego oddanym, kochanym przyjacielem.

Z tej pięknej książki Czytelnik dowiaduje się tego, co zostało zapomniane przez współczesny świat. „Kim był prawdziwy Święty Mikołaj?” ukazuje prawdę, która zniknęła gdzieś pod plastikową powłoką kolorowych światełek i kiczowatych, czerwonych fatałaszków. Autor maluje obraz Świętego Mikołaja, jakiego współczesny świat nie zna, a jakiego właśnie najbardziej potrzebuje. Obraz czcigodnego, dostojnego biskupa, patrona licznych kościołów i niezliczonych rzeszy chłopców.

Zachęcamy do zapoznania się z tą podnoszącą na duchu, orzeźwiającą lekturą, która w niezwykły sposób krzepi katolickie serca w czasach kiczu i konsumpcjonizmu: https://3dom.pro/18805-kim-byl-prawdziwy-swiety-miko%C5%82aj-daniel-a-lord.html


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę