W Przysusze o godz. 11:00 rozpoczął się V Kongres Programowy Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem „Polska jest jedna”.

„Musimy zbudować Polskę nie tylko sprawiedliwą, ale także zasobną i nowoczesną; to jest wielkie oczekiwanie znacznej części naszego – przynajmniej potencjalnego – elektoratu” – powiedział w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński na konwencji Zjednoczonej Prawicy.

Prezes PIS w swoim przemówieniu mocno odniósł się do kryzysu migracyjnego – „Mamy pełne prawo, aby nie zgadzać się na przyjmowanie uchodźców.”

„Nie wzywaliśmy migrantów do Europy, więc mamy moralne prawo powiedzieć „nie”” – powiedział.

Kaczyński podkreślił, że program Mieszkanie plus obok programu Rodzina 500 plus jest jednym z najważniejszych. „Tutaj są zgrzyty. To szło, ale w pewnym momencie się zatrzymało. Tu są błędy, tu są różne sprawy, które można, wydaje mi się, wyjaśnić tymi subiektywnymi przyczynami. To musi być zmienione” – oświadczył prezes PiS.

„Przeprowadziliśmy zmiany w ministerstwach, próbowaliśmy zmienić w sposób racjonalny TK, chodzi o zmiany ustawowe, ostatecznie tu zmiany są niewielkie ale TK spokojnie działa dalej i wbrew temu co niektórzy twierdzą nie zawsze nam sprzyja” – powiedział prezes PiS w czasie wystąpienia.

Jarosław Kaczyński podkreślał także znaczenie reformy szpitali i polityki socjalnej PiS. „Wprowadzenie sieci szpitali to zabieg trudny i skomplikowany, ale przynoszący już efekty” – mówił. Jak podkreślił, powoli udaje się powstrzymanie wycieku środków publicznych ze służby zdrowia.

Źródło: telewizjarepublika, kurier.pap.pl

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę