Mariusz Max Kolonko niedawno skrytykował występ Wojciecha Cejrowskiego w programie TVP, co spowodowało wielkie zaskoczenie wokół środowisk prawicowych. 

„Tabloidowy populizm Cejrowskiego z flagą amerykańską i Matką Boską na antenie TVPdezInfo. Panie Jacek Kurski publicystyka w TVP sięga drugiego dna.” – napisał na swoim Facebooku Kolonko odnosząc się do występu Cejrowskiego w programie „Minęła dwudziesta”.

„Cejrowski nie jest ani dziennikarzem ani obywatelem amerykańskim, mieszanie do tych wypocin flagi Stanów Zjednoczonych czy wizerunku Matki Boskiej jest obraźliwe dla tych, dla których te symbole coś naprawdę znaczą.” – podsumował Kolonko.

Kilka dni później Wojciech Cejrowski odniósł się do krytyki Maxa Kolonki w całkowicie innym tonie. Podróżnik w szczególny sposób pochwalił swojego adwersarza.

„26 VI 2017
WC W SPRAWIE MAXA KOLONKO
Szanowni Państwo,
Pana Maksa Kolonko (nie znamy się osobiście) uważam za najlepszego polskiego korespondenta w USA, od czasów Henryka Sienkiewicza. Sienkiewicz pisał z USA do „Gazety Polskiej” i zyskał kolosalną popularność. Minęło 140 lat i dziś mamy Maxa Kolonkę. Proszę tego nie psuć!
***
Max Kolonko ma prawo mnie nie lubić!
Ma prawo się ze mną nie zgadzać!
Ma prawo uważać mój styl wypowiedzi za brzydki i bulwarowy.
Max Kolonko ma do tego pełne prawo! Jesteśmy inni i jesteśmy wolni. Mamy odmienne gusta, odmienne sposoby bycia… (choć zapewne podobne cele – obaj troszczymy się o Polskę).
***
Pan Max Kolonko nie lubi tego, co robię i ma do tego pełne prawo! Ja zaś mam pełne prawo uważać, że Max Kolonko jest najlepszym, od czasów Henryka Sienkiewicza, polskim korespondentem w USA!!! Szczerze polecam słuchać co mówi Max – bo mówi jak jest! Szczerze polecam Jego kanał na jutubie https://www.youtube.com/user/MaxTVTUBE
***
Oglądam wypowiedzi Maxa Kolonko z zainteresowaniem i podziwem. Szanuję Jego bystrość umysłu, spostrzegawczość; podoba mi się forma Jego wypowiedzi, energia, zapał, patriotyzm. Lubię Pana Maxa Kolonko i jego produkcje, a On ma pełne prawo nie lubić mojego stylu i nie zgadzać się z tym, co mówię.
Szanowni Państwo, na tym polega wolność słowa i sumienia, że Max ma prawo mnie nie lubić, kiedy ja bardzo lubię i szanuję Jego. Proszę tego nie psuć złośliwymi wpisami.”

 

Występ Cejrowskiego w TVP:
 


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę