Podczas sesji Parlamentu Europejskiego w sprawie planu obrony UE i przyszłości Europy Janusz Korwin-Mikke podważył sens powołania europejskiej armii oraz skrytykował niemiecki Bundestag za wprowadzenie wysokich kar za umieszczanie „fałszywych” treści w internecie. W efekcie niemiecki europoseł zażądał… ocenzurowania wypowiedzi Korwin-Mikkego.

– Pani Przewodnicząca! Rozmowy o siłach zbrojnych Unii zaczynamy w momencie niebezpiecznym. W Europie podnosi głowę faszyzm, na przykład parę dni temu Bundestag ustanowił prawo grożące grzywną 50 milionów euro za umieszczanie w sieci treści nieprawdziwych – nawet Adolf Hitler tak wysokich grzywien nie stosował – powiedział polski Europoseł.

– Przypominam, że parę dni temu nie zdołałem się od pani komisarki Maryi Gabriel dowiedzieć, kto będzie ustalał, jakie treści są nieprawdziwe, a w czasach PRL kilka lat siedziałem w więzieniu za głoszenie „fałszywych informacji, mogących wyrządzić istotną szkodę interesom PRL” – dodał.

– Siły zbrojne Unii nie będą miały żadnego znaczenia wojskowego. Doskonałym przykładem ich wartości była Srebrenica. Francja ma jako jedyna 300 głowic jądrowych, w porównaniu z 7 tysiącami w Rosji i tyle samo w USA. Jest dla mnie oczywiste, że siły te tworzone są tylko po to, by w razie czego nieść tak zwaną bratnią pomoc krajowi, który zbuntowałby się przeciwko okupacji Unii Europejskiej – stwierdził prezes partii Wolność.

– A poza tym sądzę, że Unia Europejska musi być zniszczona – zakończył.

Po wypowiedzi Korwina, Reinhard Bütikofern zażądał, aby słowa Korwina zostały ocenzurowane z powodu oskarżania Bundestagu o faszyzm. W odpowiedzi Korwin-Mikke wymownie postukał palcem w głowę.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę