Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji Wydawnictwo 3DOM przygotowało wyjątkową książeczkę dla dzieci, która może okazać się genialnym pomysłem na prezent dla Twojej pociechy! „Dziecięca Księga Świętych” Williama Cantona dostępna jest już na stronie internetowej Wydawnictwa pod poniższym linkiem:

https://3dom.pro/18863-dziecieca-ksiega-swietych-william-canton.html

Dzieło w dostosowany do dziecięcych umysłów sposób prezentuje wizerunki i życiorysy postaci, które w dziejach Kościoła katolickiego upamiętniły się jako osoby w ponadprzeciętny sposób miłujące Boga i życie w wierze. „Dziecięca Księga Świętych” rozpoczyna się od ukazania relacji zachodzącej między rodzicem a dzieckiem – ojciec, przechadzając się z córką po lesie, wpada na pomysł zaznajomienia jej z dokonaniami świętych, którzy bezsprzecznie przyczynili się do rozwoju wiary katolickiej. Chęć ukazania zasług tychże postaci – o których następnie możemy przeczytać w dalszej części książki – wzięła się przede wszystkim z potrzeby uzmysłowienia młodemu pokoleniu, jak kiedyś prezentowała się Anglia – przed rozłamem Kościoła za rządów Henryka XVIII. Książka umożliwia nie tylko zapoznać się z fascynującymi poczynaniami osób uznanych za święte, ale także poszerza wiedzę z zakresu historii Anglii i dziejów Kościoła katolickiego.

Warto, by upominki otrzymywane przez dzieci posiadały funkcję edukacyjną. Jak wiemy, najlepszym sposobem na przyswajanie wiedzy jest nauka poprzez zabawę. Książeczka, którą prezentujemy to idealny przykład prezentu wychowawczego. „Dziecięca Księga Świętych” to publikacja w bardzo lekki, ale przy tym konkretny sposób zaznajamiająca dziecko z ważnymi faktami – maluch, zapoznając się z jej kolejnymi stronami, sam nie będzie zdawał sobie sprawy, że jednocześnie uczy się historii!

„Dziecięca Księga Świętych” zaprasza zarówno dzieci, jak i ich rodziców do świata, w którym, jak mówi sam twórca, tętniła niezachwiana wiara w to, co niewidoczne i nieskończone, a ludzie mieli świadomość obecności Stwórcy, świętego i żywego, choć ukrytego.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę