Do tragedii rodzinnej doszło w miejscowości Göteborg. Policja zatrzymała 51-letniego mężczyznę, który podejrzewany jest o zabójstwo swojej żony i własne dzieci. Dzisiejszego dnia po południu, sąd rejonowy w Göteborgu zadecydował o umieszczeniu mężczyzny w areszcie. 51-latek nie przyznaje się jednak do popełnionego przestępstwa.

Szwedzki dziennik „Expressen” oświadczył, że ojciec rodziny pochodził z Bośni, wiadomo też, iż jego żona była Polką. Kobieta miała 35 lat, mieszkała w Szwecji od 2010 roku. W dzielnicy Angered w Göteborgu, w czwartek przed południem, zaniepokojeni sąsiedzi zawiadomili patrol, po tym jak zauważyli wydobywający się dym z jednego z mieszkań. Po przybyciu na miejsce odpowiednich służb, okazało się, iż w mieszkaniu znajdują się zwłoki kobiety i jednego z trojga jej dzieci, dwoje pozostałych dzieci zmarło chwilę po przetransportowaniu do szpitala. Gazeta „Göteborgs-Posten” wydała informację, iż rodzina borykała się z bardzo poważnymi problemami finansowymi. 140 tysięcy koron długu oraz zaleganie z czynszem za mieszkanie od kilku lat przysporzyło rodzinie kłopotów. W dniu zabójstwa mieli zostać eksmitowani. Mężczyzna brutalnie zamordował całą czwórkę, następnie podpalił mieszkanie. Ofiary zostały prawdopodobnie zasztyletowane, a podpalenie mieszkania było w celu zatarcia śladów. Podczas aresztowania mężczyzny, jasno stwierdzono, że znajdował się on pod silnym wpływem alkoholu.

Przyjaciel rodziny, który również pochodzi z Bośni, a jego żona z Polski w wywiadzie z „Expressen” powiedział:
– Był parkieciarzem. Każdego dnia ciężko pracował. Razem obchodziliśmy polskie święta. Nigdy nie widziałem, żeby się kłócili.

Policja podkreśliła, że jest to jedno z najtragiczniejszych morderstw, do jakich doszło w ostatnich latach.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę