fot. Wikimedia

Prezydent Andrzej Duda był obecny na konferencji prasowej z udziałem prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera – tam zapytano go o sprawę przyjmowania uchodźców.

 

„Polska jest otwarta na tych, którzy chcą do Polski przyjechać, tych, którzy będą potrzebowali od Polski pomocy, jest i była zawsze otwarta, ale nie wyobrażam sobie sytuacji, że ktoś jest przywożony do Polski siłą i w Polsce przetrzymywany, bo do tego się to sprowadza” – powiedział Andrzej Duda.

 

„Kto chce i potrzebuje, może do Polski przyjechać, kto chce i potrzebuje, to pomoc w Polsce uzyska, natomiast nikt nie będzie, mam nadzieję, w Polsce nikogo siłą zatrzymywał, zwłaszcza jeżeli ten ktoś nie narusza prawa i od tego zacznijmy. Dlatego, kiedy słyszę o jakimś przymusowym przemieszczaniu ludzi, przymusowym przewożeniu ludzi do Polski, to mówię zdecydowanie ‚nie’, chociażby dlatego, że jest to zwykłe naruszenie praw człowieka. To są obywatele, wprawdzie innych państw, ale to są obywatele, którzy mają takie same prawa jak i my, i nie wolno tych ludzi w żaden sposób niewolić – podkreślił prezydent Polski.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę