Sytuacja miała miejsce w Niemczech. 49-letni mężczyzna Jürgen Heim przejeżdżał przez miejscowość Schrobenhausen. Wiózł w cysternie 25 tys. litrów oleju napędowego i 10 tys. litrów benzyny.  Nagle mężczyzna spostrzegł palące się jedno z kół cysterny, postanowił więc jak najszybciej wezwać służby ratunkowe. Jürgen Heim wiedział jak bardzo przerażające skutki mógłby wyrządzić wybuch w miasteczku, zdecydował się wyjechać płonącą ciężarówką poza miasto.

Na obrzasze niespełna 17-tysięcznego miasteczka Schrobenhausen, mogło dojść do prawdziwego nieszczęścia. Kierowca pojazdu wykazał się niezwykłą odwagą oraz zaryzykował swoje życie, aby ochronić mieszkańców bawarskiego miasteczka. 49-letni mężczyzna musiał pokonać 3 kilometry poza granice miasta płonącą cysterną . W czasie niebezpiecznej jazdy doszło także do pożaru w drugim kole. Służby wydały ostrzeżenie mieszkańcom Schrobenhausen, aby nie wychodzić z domów oraz nakakazały zamknięcie wszystkich okien.

https://www.facebook.com/feuerwehrschrobenhausen/posts/980148282127987

 

Na całe szczęście, mężczyźnie udało się wyjechać spoza miasta z terenu zabudowanego oraz zatrzymać się na lokalnej drodze. Mężczyżna szybko wydostał się z kabiny, otrzymał odpowiednią pomoc medyczną, a służby od razu przystąpiły do gaszenia płonącej ciężarówki.

Jürgen Heim, mąż i ojciec trójki dzieci został okrzyknięty bohaterem przez niemieckie media.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę