Szaleniec z Schrobenhausen uratował mieszkańców miasta!

Sytuacja miała miejsce w Niemczech. 49-letni mężczyzna Jürgen Heim przejeżdżał przez miejscowość Schrobenhausen. Wiózł w cysternie 25 tys. litrów oleju napędowego i 10 tys. litrów benzyny.  Nagle mężczyzna spostrzegł palące się jedno z kół cysterny, postanowił więc jak najszybciej wezwać służby ratunkowe. Jürgen Heim wiedział jak bardzo przerażające skutki mógłby wyrządzić wybuch w miasteczku, zdecydował się wyjechać płonącą ciężarówką poza miasto.

Na obrzasze niespełna 17-tysięcznego miasteczka Schrobenhausen, mogło dojść do prawdziwego nieszczęścia. Kierowca pojazdu wykazał się niezwykłą odwagą oraz zaryzykował swoje życie, aby ochronić mieszkańców bawarskiego miasteczka. 49-letni mężczyzna musiał pokonać 3 kilometry poza granice miasta płonącą cysterną . W czasie niebezpiecznej jazdy doszło także do pożaru w drugim kole. Służby wydały ostrzeżenie mieszkańcom Schrobenhausen, aby nie wychodzić z domów oraz nakakazały zamknięcie wszystkich okien.

Weitere Bilder zum aktuellen Einsatz – Brand Tanklastwagen. Bildquelle J.Spindler, SZ Schrobenhausen#feuerwehrschrobenhausen

Opublikowany przez Feuerwehr Stadt Schrobenhausen Poniedziałek, 17 lipca 2017

 

Czytaj także:  Co się stanie jeśli zjesz robaczywe owoce?

Na całe szczęście, mężczyźnie udało się wyjechać spoza miasta z terenu zabudowanego oraz zatrzymać się na lokalnej drodze. Mężczyżna szybko wydostał się z kabiny, otrzymał odpowiednią pomoc medyczną, a służby od razu przystąpiły do gaszenia płonącej ciężarówki.

Jürgen Heim, mąż i ojciec trójki dzieci został okrzyknięty bohaterem przez niemieckie media.

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.