Tusk grozi Polsce za decyzję nieprzyjęcia uchodźców. „Takie są zasady w Europie”

fot. East News
fot. East News

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk oświadczył, że nieprzyjmowanie uchodźców przez polski rząd, będzie wiązało się z konsekwencjami. „Takie są zasady w Europie” – powiedział Tusk.

   

 

„Najważniejsze, abyśmy rozstrzygnęli, także w Polsce, co jest naszym priorytetem. Czy chcemy wspólnie z Europą rozwiązywać problemy związane z migracją, a więc chronić granice, ale także pomagać tym państwom, które mają zbyt dużo uchodźców, czy też, jak to dzisiaj rząd polski proponuje, twardo wyłamywać się z europejskiej solidarności i nie przyjmować uchodźców. Oba podejścia mają swoje uzasadnienie, swoje argumenty, ale też koszty” – mówi Tusk.

 

„Jeśli polski rząd będzie zdecydowany, właściwie jako jeden z dwóch, trzech w Europie, nie uczestniczyć w tym solidarnym poddziale obowiązków w sprawie uchodźców – to ma do tego, może nie prawo, bo mówimy tu o prawie europejskim, ale pewne argumenty, i jestem w stanie je zrozumieć – będzie się to wiązało nieuchronnie z pewnymi konsekwencjami. Takie są zasady w Europie” – zaznaczył.

   
Udostępnij:
     

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

3 thoughts on “Tusk grozi Polsce za decyzję nieprzyjęcia uchodźców. „Takie są zasady w Europie”

 • 16 czerwca 2017 o 11:28
  Permalink

  Podszywający się pod Kaszubów -zdrajca całego narodu polskiego

 • 24 czerwca 2017 o 04:25
  Permalink

  POLACY UCHODZCA MOWIA STANOWCZE NIE
  MOGA BYC KARY
  ALE NIE UCHODZCY CZY PAN PANIE TUSK NIE WIDZI ZE TAM GDZIE SA UCHODZCY JEST NIEBEZPIECZNIE
  CZY PAN NA PEWNO JEST POLAKIEM
  SKORO TAK TO PO CO PAN KRAJ ZDRADZA

 • 17 lipca 2017 o 02:46
  Permalink

  Dlaczego tytuł mówì, że Tusk ,, grozi,, . Pan Przewodniczący przypomina o zasadach jakimi rządzi sie UE w sprawie uchodźców. A to przecież jest różnica w samej intencji.

Komentarze są wyłączone.