Tusk proponuje Dudzie spotkanie. Co na to prezydent?

   

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, zaniepokojony obecną sytuacją w Polsce, zaproponował prezydentowi Andrzejowi Dudzie spotkanie. Deklarujący przyjazd do Polski brukselski polityk spotkał się jednak z odmową ze strony prezydenta RP.

Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta  poinformował:  – Potwierdzam, wpłynęła prośba o spotkanie. Prezydent polecił przekazać przewodniczącemu Tuskowi, że jego zdaniem nie ma pola do interwencji ze strony szefa Rady Europejskiej, niezależnie zresztą od tego kto sprawuje tę funkcję. Tym bardziej, że sprawa reformy sądownictwa nie jest przedmiotem prac Rady Europejskiej.

   

Andrzej Duda wyraził zdziwienie, że w tej sytuacji nastąpiło takie wzmożenie instytucji europejskich, ponieważ wszystko odbywa się zgodnie z porządkiem prawnym.

A tymczasem Komisja Europejska, krytycznie oceniająca zmiany w polskim systemie sprawiedliwości, planuje przygotowanie i uruchomienie w przyszłym tygodniu procedury o naruszenie prawa UE przez Polskę.

   
   

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

2 thoughts on “Tusk proponuje Dudzie spotkanie. Co na to prezydent?

  • 20 lipca 2017 o 08:52
    Permalink

    „wszystko odbywa się zgodnie z porządkiem prawnym” co wy pier…? Autorzyno poczekaj aż oddanie twoich dzieci przegłosują en bloc wraz z poprawkami do ZAMACHU na Sąd Najwyższy. Nie chrzań że ten zamach stanu jest zgodny z porządkiem prawnym, oni zacto będą SIEDZIEĆ

  • 20 lipca 2017 o 08:53
    Permalink

    Co Ci pierwsze SEKRETARZE UNI ,mają do gatki w Polsce, a Tuskowaty niech nie będzie taki dobry wujek, bo i tak narobił krajowi szkody.Pozdrawiam

Komentarze są wyłączone.