Wydano ostrzeżenia meteorologiczne drugiego stopnia przed niebezpieczną, wysoką temperaturą dla pięciu województw!  Dla województwa dolnośląskiego obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed upałami, które nadchodzą do Polski.

Ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami obowiązuje w województwie dolnośląskim.  Przewidywane burze z gradem od czwartku od godz. 12 do piątku do północy. Wiatr będzie wiał z prędkością dochodzącą d 80km/h. Burze z opadami gradu w wysokości od 25 do 40 litrów na metr kwadratowy.

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed wysoką temperaturą powietrza obowiązują w pięciu województwach!

– woj. śląskie – od czwartku od godz. 11 do piątku do godz. 19. W tej strefie przewidywane są temperatury przekraczające 30 stopni Celsjusza.

– woj. świętokrzyskie – od czwartku od godz. 11 do soboty do godz. 20. Temperatura maksymalna na tym obszarze wyniesie 33 stopni Celsjusza.

– woj. małopolskie – od czwartku od godz. 11 do soboty do godz. 20. Prognozowana jest temperatura maksymalna, która przekroczy nawet 34 stopni Celsjusza.

– woj. lubelskie – od czwartku od godz. 14 do soboty do godz. 18. Prognozuje się w tym rejonie temperaturę maksymalną do 33 stopni Celsjusza.

– woj. podkarpackie – od czwartku od godz. 11 do soboty do godz. 20.  Temperatura maksymalna wyniesie od 31 do 34 stopni Celsjusza.

Zalecamy ostrożność oraz śledzenie rozwoju sytuacji pogodowej!

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna