Uwaga na wysokie temperatury oraz groźne burze z gradem!

Wydano ostrzeżenia meteorologiczne drugiego stopnia przed niebezpieczną, wysoką temperaturą dla pięciu województw!  Dla województwa dolnośląskiego obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed upałami, które nadchodzą do Polski.

Ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami obowiązuje w województwie dolnośląskim.  Przewidywane burze z gradem od czwartku od godz. 12 do piątku do północy. Wiatr będzie wiał z prędkością dochodzącą d 80km/h. Burze z opadami gradu w wysokości od 25 do 40 litrów na metr kwadratowy.

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed wysoką temperaturą powietrza obowiązują w pięciu województwach!

– woj. śląskie – od czwartku od godz. 11 do piątku do godz. 19. W tej strefie przewidywane są temperatury przekraczające 30 stopni Celsjusza.

– woj. świętokrzyskie – od czwartku od godz. 11 do soboty do godz. 20. Temperatura maksymalna na tym obszarze wyniesie 33 stopni Celsjusza.

– woj. małopolskie – od czwartku od godz. 11 do soboty do godz. 20. Prognozowana jest temperatura maksymalna, która przekroczy nawet 34 stopni Celsjusza.

Czytaj także:  Wesele w Rzeszowie kolejnym ogniskiem zakażeń. Prawie 100 osób trafiło na kwarantannę, a 9 zachorowało

– woj. lubelskie – od czwartku od godz. 14 do soboty do godz. 18. Prognozuje się w tym rejonie temperaturę maksymalną do 33 stopni Celsjusza.

– woj. podkarpackie – od czwartku od godz. 11 do soboty do godz. 20.  Temperatura maksymalna wyniesie od 31 do 34 stopni Celsjusza.

Zalecamy ostrożność oraz śledzenie rozwoju sytuacji pogodowej!

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.