Brytyjska para książęca wraz z dziećmi przylatuje dziś do naszego kraju. Książę William i księżną Kate będą przebywać w Polsce przez trzy dni. W planach mają spotkania w stolicy oraz podróż nad polskie morze.

Pierwsze ze spotkań odbędzie się w Pałacu Prezydenckim, w którym brytyjskich gości przywita para prezydencka Polski. W planie warszawskiej wizyty będzie również spacer po Krakowskim Przedmieściu, zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego oraz obecność w inkubatorze przedsiębiorczości „Heart”, gdzie nastąpi spotkanie z przedstawicielami rozwijających się firm z branży technologicznej. Wizyta w Warszawie zostanie zwieńczona spacerem po Łazienkach Królewskich i bankietem na 600 osób w Starej Oranżerii, wydanym przez ambasadora Wielkiej Brytanii.

We wtorek książęca para rozpocznie wizytę na Pomorzu. W planach zwiedzanie obozu koncentracyjnego Stutthof w Sztutowie, a następnie przejazd do Gdańska, w którym czekają na Williama i Kate liczne atrakcje. Kolejny etap wizyty to gdański Teatr Szekspirowski, gdzie para książęca obejrzy sztukę teatralną oraz weźmie udział w przyjęciu. Podróż dostojnych gości po Polsce zakończy się zwiedzaniem muzeum w Europejskim Centrum Solidarności oraz spotkaniem z założycielami „Solidarności”.

Ostatnią noc Kate i William spędzą w Warszawie, skąd udadzą się w środę do Berlina, na kolejną oficjalną wizytę.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę