Wlewam to do zlewu i wsypuję ten składnik
fot. screen Youtube / StatUpBox

Zatkany zlew i nieprzyjemny zapach to problemy, z którymi wielu z nas musi się zmierzyć w swoim domu. Szukając rozwiązania, często sięgamy po chemiczne środki, które obiecują szybkie efekty, ale mogą być szkodliwe dla środowiska i naszego zdrowia. Na szczęście istnieje wiele naturalnych sposobów, które nie tylko skutecznie udrożnią zlew, ale także pomogą pozbyć się nieprzyjemnych zapachów. W tym artykule przedstawię Ci dwie metody, które sprawdzą się lepiej niż tradycyjny „kret”.

Jak odetkać zlew i pozbyć się nieprzyjemnego zapachu?

Gorąca woda z octem i sodą oczyszczoną
To jest jeden z najbardziej popularnych i skutecznych sposobów na udrożnienie zlewu. Wystarczy wlać do odpływu szklankę octu, a następnie wrzucić łyżkę sody oczyszczonej. Po chwili powstanie reakcja, w wyniku której pojawią się bąbelki. Pozostaw mieszankę na kilka minut, a następnie wlej wrzącą wodę. Octowy roztwór doskonale rozpuści resztki tłuszczu, jedzenia i innych zanieczyszczeń, które powodują zatkanie. Soda oczyszczona dodatkowo pomaga wyeliminować nieprzyjemne zapachy.

Wrząca woda i sól
Jeśli nie masz pod ręką octu i sody, możesz spróbować tego prostszego rozwiązania. Wsyp do zlewu szklankę soli kuchennej i zalej ją wrzątkiem. Sól działa jako środek czyszczący, który pomoże rozpuścić uporczywe osady. Pozostaw mieszankę na kilka minut, a następnie przepłucz gorącą wodą.

Zobacz także: Rozsyp w piekarniku i włącz grzanie. Sprzęt będzie lśnił czystością


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę