REKLAMA

Wysmaruj tym ścianki zamrażarki, a lód więcej się nie pojawi
fot. Unsplash

Zamrażarka to jedno z najważniejszych urządzeń w naszych kuchniach. Pozwala nam przechowywać żywność przez długi czas, utrzymując ją świeżą. Niestety każdy, kto korzysta z chłodziarki, zna problem, który często się pojawia – lód, przylegający do jej ścianek. Jednak istnieje genialny patent, który może rozwiązać ten problem raz na zawsze – wystarczy wysmarować ścianki zamrażarki odpowiednim środkiem.

REKLAMA

Dlaczego lód gromadzi się na ściankach zamrażarki?

Zanim przejdziemy do rozwiązania tego problemu, warto zrozumieć, dlaczego lód w ogóle pojawia się na ściankach zamrażarki. Główną przyczyną jest wilgoć obecna wewnątrz urządzenia. Kiedy wilgoć osiada na jej ściankach, zamraża się i tworzy warstwę lodu. W miarę upływu czasu warstwa lodu może narastać i przez to prowadzi do konieczności regularnego odmrażania, co jest irytującym i czasochłonnym zadaniem.

Jak powstrzymać gromadzenie się lodu w zamrażarce?

Na samym początku należy odmrozić urządzenie i dokładnie wytrzeć środek suchą ścierką, aby pozbyć się nadmiaru wilgoci. Teraz z pomocą przyjdzie nam gliceryna. Nałóż odrobinę produktu na wacik kosmetyczny, a następnie wetrzyj we wszystkie ścianki zamrażarki pomijając uszczelki. Dzięki temu chłodziarka nie będzie więcej pokrywać się lodem, gdyż gliceryna nie zamarza w temperaturze, jaka znajduje się wewnątrz urządzenia.

REKLAMA

Czytaj też: Smaruje tym blachy piekarnika. Plamy i rdza znikają w kilka sekund


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA