Zaskakujące odkrycie naukowców! Ten kosmiczny obiekt waży 20 biliardów razy więcej od Słońca!

Hinduscy naukowcy z Międzyuniwersyteckiego Centrum Astronomii i Astrofizyki dokonali jednego z największych odkryć ostatnich lat. Zauważona przez nich supergromada o nazwie Sarasvati to największy, a zarazem najdalszy od Ziemi, obiekt w kosmosie. Supergromada galaktyk oddalona jest o 4 miliardy lat świetlnych od Ziemi, a jej rozpiętość wynosi bagatela 600 milionów lat świetlnych! Nic więc dziwnego, że szacowana masa może wynosić nawet 20 biliardów (dwójka z piętnastoma zerami) mas Słońca.

   

Czym jest supergromada? Otóż każda galaktyka – także Droga Mleczna, w skład której wchodzi m.in. nasz Układ Słoneczny – grupuje się w większe grupy, które po połączeniu z innymi tworzą gromady i supergromady. Według obserwacji, w obrębie Sarasvati dostrzec można 43 grupy i gromady, dzięki czemu szacuje się nawet 400 galaktyk w obrębie tejże supergromady.

Czy istnieje życie pozaziemskie? Na to pytanie ludzkość prawdopodobnie nigdy nie pozna odpowiedzi, choć świadomość tego, jak małym punktem we Wszechświecie jest Ziemia napawać może optymizmem.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News

One thought on “Zaskakujące odkrycie naukowców! Ten kosmiczny obiekt waży 20 biliardów razy więcej od Słońca!

  • 20 lipca 2017 o 09:03
    Permalink

    Bardzo dobrze im powiedział Jarek.Pozdrawiam

Komentarze są wyłączone.