Dwupłciowość na legalu! W Niemczech oficjalnie uznano trzecią płeć

Wczoraj w Niemczech tamtejszy Sąd Najwyższy oficjalnie wypowiedział się w kwestii dwupłciowości, zwanej hermafrodytyzmem lub obojnactwem. Wejdą w życie nowe przepisy gwarantujące oficjalne zaistnienie hermafrodytów w przestrzeni prawnej.

W swoim orzeczeniu sędziowie zobligowali niemiecki parlament do legalizacji uznawania od urodzenia przynależności do tzw. „trzeciej płci”. W ślad za tym w aktach urodzenia i innych oficjalnych formularzach do końca przyszłego roku w polach wyboru płci pojawi się opcja „trzeciej możliwości”, przeznaczona dla dwupłciowości.

Zmiany te zostaną wdrożone w związku z dotychczasowym dyskryminowaniem osób dwupłciowych, które zmuszane są do uznania ich w dokumentach jako kobiety, mimo że badanie chromosomów wykazuje brak przynależności do żadnej z płci.

Niemcy to pierwszy kraj w Europie, który da możliwość wyboru płci takim osobom. Hermafrodyci są już uznawani w Indiach, Nowej Zelandii, Nepalu i Australii.


Polub fanpage portalu ShareInfo :


Wesprzyj portal ShareInfo.pl
Nie jesteśmy finansowani ani z publicznych pieniędzy, ani przez jakikolwiek podmiot polityczny czy biznesowy. To pozwala zachować nam niezależność i tworzyć prawdziwie wolne medium! Czytasz nasze artykuły, bo uznajesz je za obiektywne i interesujące? Przekazując darowiznę wspomagasz nasz rozwój i uatrakcyjnienie treści. Dziękujemy za każde wsparcie portalu ShareInfo! :)
Wesprzyj nas

Wybrane dla Ciebie!

Komentarze