Kuba Sienkiewicz: Lekarze głodują, a rząd wydaje pieniądze na smoleńskie „pomniki głupoty”!

Z protestem lekarzy rezydentów solidaryzuje się Kuba Sienkiewicz, lider zespołu Elektryczne Gitary i zarazem lekarz neurolog. Postulaty młodych lekarzy, którzy dopominają się wzrostu nakładów na służbę zdrowia, zwiększenia liczby pracowników medycznych, uproszczenia procedur i usprawnienia systemu zdrowotnego, nie dziwią artysty.

– Wszyscy słyszymy i młodzi lekarze też słyszą propagandę sukcesu, to wiemy dobrze, że budżet jest w świetnym stanie i na wszystko są pieniądze – ironizował muzyk w Polsat News.
Zdaniem Sienkiewicza rząd Beaty Szydło zamiast dofinansować służbę zdrowia, lekką ręką wydaje pieniądze na „pomniki głupoty”, czyli pomniki smoleńskie. W tym kontekście artysta zadał też pytanie, ile do tej pory z budżetu państwa wyasygnowano na prace komisji smoleńskiej ministra obrony Antoniego Macierewicza, która, jak kpiąco zauważył, „wielokrotnie już odkryła prawdę”.

Drugim obszarem marnotrawienia publicznych środków jest armia. – Choćbyśmy wydali 30 procent PKB, to i tak nie zależy od tego nasze bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo zależy od polityki kuluarowej, w której obecna ekipa nie jest najmocniejsza, wręcz przeciwnie. Więc młodzi ludzie widzą, na co się pieniądze wydaje i nie można się im dziwić, że protestują – podkreślił Sienkiewicz.


Polub fanpage portalu ShareInfo :


Wesprzyj portal ShareInfo.pl
Nie jesteśmy finansowani ani z publicznych pieniędzy, ani przez jakikolwiek podmiot polityczny czy biznesowy. To pozwala zachować nam niezależność i tworzyć prawdziwie wolne medium! Czytasz nasze artykuły, bo uznajesz je za obiektywne i interesujące? Przekazując darowiznę wspomagasz nasz rozwój i uatrakcyjnienie treści. Dziękujemy za każde wsparcie portalu ShareInfo! :)
Wesprzyj nas

Wybrane dla Ciebie!

Komentarze