13-latka zniknęła w tajemniczych okolicznościach. Policja apeluje o pomoc

Zaginęła 13-letnia Patrycja Pachowicz
fot. Policja Limanowa / Facebook

Nikt jej nie widział i nikt nie wie, gdzie znajduje się 13-letnia Patrycja. Jest to jedna z pierwszych ofiar ciepłego „sezonu zaginięć”, w który powoli wchodzimy wraz z nadejściem lata. Zdaniem policjantów to zaplanowana ucieczka. 13-latka wymknęła się z domu w nocy z 24 na 25 maja. Od tamtej pory nie ma z nią żadnego kontaktu.

REKLAMA

Policja poszukuje 13-letniej Patrycji Pachowicz z Młyńczysk, która zaginęła w nocy z piątku na sobotę (24 na 25 maja).

Jak informują policjanci – pod osłoną nocy Patrycja wymknęła się z domu rodziny zastępczej. Wszystko wskazuje na to, iż ucieczka była zaplanowana.

REKLAMA

Los okazał się dla nastolatki bardzo trudny. Wcześniej dziewczynka została umieszczona w Rodzinnym Domu Dziecka.

Zaginęła 13-letnia Patrycja Pachowicz z Młyńczysk. Zdaniem policjantów nastolatka realizuje zaplanowaną ucieczkę z domu

Sytuacja bardzo martwi opiekunów 13-latki. Zwracają oni uwagę, że Patrycja to jeszcze dziecko i może czyhać na nią bardzo wiele niebezpieczeństw.

Od momentu zaginięcia Patrycja nie nawiązała kontaktu z nikim, komu zależy na jej odnalezieniu. Nikt – jak do tej pory – nie zauważył nigdzie 13-latki i nie wiadomo, gdzie obecnie przebywa oraz u kogo ewentualnie się zatrzymała.

REKLAMA

Patrycji poszukują policjanci z Limanowej w Małopolsce. Choć śledczy cały czas badają możliwe tropy, na razie przełomu nie widać. Funkcjonariusze zdecydowali się przyspieszyć poszukiwania poprzez publikację wizerunku zaginionej nastolatki. Podano także rysopis dziewczynki:

Patrycja ma 156 cm wzrostu, brązowe oczy oraz ciemne włosy sięgające ramion. W dniu zaginięcia 13-latka była ubrana w zielone spodnie i ciemną bluzę z kapturem.

Każdy, kto posiada informacje o zaginionej, proszony jest o kontakt z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej pod numerem telefonu 47 83 45 400 lub skontaktować się z dyspozytorem numer alarmowego 112.