Bliźniaczki
Fot. Twitter

W trakcie środowych ataków Rosjan doszło do kolejnego dramatu z udziałem niewinnych cywili. Tym razem celem atakujących była pizzeria. W wyniku ataku zginęło 10 osób, w tym 14-letnie bliźniaczki. Kolejnych 61 osób zostało rannych.

Jak przekazało na Twitterze, ministerstwo obrony Rosji, w Kramatorsku doszło do ataku na „punkt tymczasowego rozmieszczenia dowódców 56. brygady piechoty zmotoryzowanej Sił Zbrojnych Ukrainy”. Tymczasem rosyjskie rakiety trafiły w pizzerię, czego efektem była śmierć 10 osób.

Wśród ofiar śmiertelnych było troje nieletnich – 14-letni bliźniaczki i 17-latka, a także siedmioro dorosłych. Zmarli na skutek uderzenia rakiety w pizzerię Ria Lounge, która była popularnym miejscem wśród personelu wojskowego, pracowników organizacji humanitarnych i dziennikarzy.

Według BBC bliźniaczki, które straciły życie, to Julia i Anna Aksenczenko. Drugi z pocisków trafił w dzielnicę mieszkalną. – Liczne domy, budynki sklepów, kawiarni i innych lokali zostały uszkodzone w pobliżu miejsca uderzenia – napisał gubernator obwodu, Pawło Kyryłenko.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przekazał, że atak na Kramatorsk nastąpił dokładnie rok po ataku rakietowym na centrum handlowe w Krzemieńczuku. Wówczas w mieście położonym 290 kilometrów na południowy wschód od Kijowa zginęły 22 osoby.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!