Pixabay.com

16-letni mieszkaniec Pleszewa jest głównym podejrzanym o zabicie dwóch dorosłych mężczyzn. Nastolatek odpowie teraz za zbrodnię tak, jakby był osobą pełnoletnią. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zbrodni w Pleszewie w województwie wielkopolskim doszło w połowie lutego. Śmierć poniosło dwóch mężczyzn w wieku 35 i 51 lat, natomiast do lokalnego szpitala trafił 41-latek. Zdarzenie miało miejsce na pl. Kościuszki na terenie firmy, która zajmuje się basenami i akcesoriami.

Powodem wizyty mężczyzn w tym miejscu miały być rozliczenia finansowe, związane z przekazaniem udziałów w spółce 41-latkowi. Mężczyźnie nie wyrazili na to zgody, wskutek czego doszło do awantury.

Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu pięciu podejrzanych o podwójne zabójstwo i pobicie. Szósty z nich, mający 16 lat trafił do ośrodka dla nieletnich. Nastolatek nie uniknie jednak kary.

Sąd Rodzinny podjął decyzję, że chłopak będzie odpowiadał za swój czyn jako osoba dorosła. Grozi mu dożywocie. – Nastolatek odpowie za zabójstwo jak osoba dorosła. Wynika to z uregulowań ustawy, która w przypadku sprawców przestępstw, którzy ukończyli 15. rok życia i dopuścili się przestępstw, a w tym przypadku zbrodni zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Prawo dopuszcza wtedy możliwość odpowiedzialności takiej osoby jak dorosłych” – powiedział prokurator Maciej Meler, cytowany przez PAP.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę