REKLAMA

policja
Pixabay.com

Policjanci z Kielc zatrzymali 16-letnią dziewczynę, która w zuchwały sposób podawała się za policjantkę, po czym wyłudzała pieniądze od poszkodowanych. W taki sposób udało się jej „zarobić” ponad 100 tysięcy złotych.

REKLAMA

Do oszustw metodą „na policjanta” doszło w ubiegłym tygodniu. 16-letnia mieszkanka województwa mazowieckiego podawała się za policjantkę i prosiła, aby jej ofiary wykonywały przelewy. Nastolatka wpadła po tym, jak zgłoszenia o oszustwie dokonała pewna 79-latka.

Nieletnia została zatrzymana w ostatni piątek w Sandomierzu. Policjanci ustalili, że nie był to jedyny taki przypadek w wykonaniu 16-latki. Mogła ona mieć swój udział w dwóch niezgłoszonych zdarzeniach, do których doszło w Płocku i Kielcach.

REKLAMA

Według szacunków policjantów nieletnia mogła dzięki swojemu procederowi wzbogacić się nawet o 100 tysięcy złotych. Biorąc pod uwagę jej wiek, niebawem stanie przed sądem dla nieletnich.

Z uwagi na skuteczność metody „na policjanta”, funkcjonariusze w dalszym ciągu ostrzegają przed takimi działaniami. Służby przypominają, że policja nigdy nie prosi osób o przekazanie gotówki czy też branie udziału w „tajnych akcjach”.

REKLAMA

REKLAMA