17-latek zgwałcił w lesie nieletnią. Grozi mu dożywocie

policja
fot. Pixabay

Nastoletnia dziewczyna poznała przez Internet chłopaka, z którym następnie umówiła się w lesie. Efekt randki był fatalny – została zgwałcona, natomiast sprawca trafił do aresztu. Teraz grozi mu długa odsiadka.

REKLAMA

Jak opisuje „Dziennik Łódzki”, nastoletnia dziewczyna poznała 17-letniego chłopaka w Internecie. Przez kilka tygodni para wymieniała między sobą regularnie wiadomości za pośrednictwem mediów społecznościowych. Oboje przypadli sobie do gustu.

– W dniu 2 kwietnia na terenie kompleksu leśnego doszło do spotkania, w trakcie którego 17-latek dopuścił się gwałtu na małoletniej – powiedział Dziennikowi Łódzkiemu Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Sprawcy gwałtu grozi dożywocie

Sprawca podczas przesłuchania usłyszał zarzuty gwałtu o charakterze pedofilskim, bowiem jego ofiarą była dziewczyna poniżej 15. roku życia. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności od pięciu lat nawet do dożywocia. Dla dobra pokrzywdzonej organy nie ujawniają szczegółów historii.

REKLAMA

Rzecznik Prokuratury dodał, że to nie pierwszy taki przypadek, gdy znajomość internetowa kończy się w podobny sposób. Jednocześnie zasugerował, aby rodzice nieletnich znacznie uważniej kontrolowali to, z kim i w jaki sposób kontaktują się ich pociechy.

Podziel się: