19-letnia Ukrainka
Twitter | Igor Sushko

Wielu Ukraińców, którym nie udało się uciec lub dobrowolnie zostali w ojczyźnie, postanowili włączyć się do walki o obronę swojego kraju. Wśród nich znalazła się 19-letnia Olga, którą doceniono ze względu na jej odwagę i niesłychaną urodę.

Ukraińcy od niemal czterech miesięcy dzielnie się bronią przed Rosjanami. Niektórzy zdecydowali się robić to bezpośrednio na froncie, zaś jeszcze inni wspierają swoich rodaków z Polski lub innych krajów, do których udało im się uciec.

Jedną z takich osób jest 19-letnia Olga, o której zrobiło się głośno w Internecie. Nastolatka przed wybuchem wojny studiowała medycynę, a obecnie jest tzw. combat medic, czyli wojskową sanitariuszką i specjalistką ds. opieki zdrowotnej.

Poza niesieniem pomocy medycznej, 19-latka nierzadko musi sama walczyć. Do jej zadań należało również pomaganie cywilom w ucieczce. Zdjęcie młodej kobiety w mediach społecznościowych udostępnił Igor Susho, ukraiński kierowca wyścigowy.

– Piękna i mądra, świetna kombinacja – napisał jeden z użytkowników Twittera. – Ma 19 lat. To jeszcze dziewczynka, powinna cieszyć się życiem, jest na jego początku – skomentował inny internauta. – Oby była bezpieczna – dodał kolejny.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę