Policja
Fot. Politie Eenheid Noord-Holland Twitter

21 lutego po raz ostatnio widziano 29-letnią Polkę, która opuściła wówczas mimowolnie szpital w Amsterdamie. W czwartek dokonano tragicznego odkrycia. Holenderska policja przekazała, że znalazła jej ciało w kanale.

Od dłuższego czasu 29-letnia Polka mieszkała w mieście Harlem pod Amsterdamem. 20 lutego policjanci zauważyli, jak wyraźnie zdezorientowana błąkała się po ulicach. Postanowiono więc przewieźć ją do szpitala VUmc w południowej części stolicy Holandii.

Lekarze zaobserwowali nietypowe zachowanie kobiety, ale nie odnotowali u niej żadnych wewnętrznych obrażeń. Nie zdołali jednak przeprowadzić bardziej szczegółowych badań, ponieważ dzień później 29-latka uciekła ze szpitala.

Holenderska policja rozpoczęła więc poszukiwania Polki. W Internecie zamieszczone zostały zdjęcia 29-latki w nadziei na pomoc w jej odnalezieniu. Przez kilka tygodni mundurowi nie byli w stanie natrafić na żaden trop.

W czwartek 15 marca holenderska policja przekazała smutne wieści. W środę wieczorem w kanale przy Amstelveenseweg w Amsterdamie znaleziono ciało kobiety, które unosiło się na wodzie. Potwierdzono, że zwłoki należały do zaginionej Polki.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!