34-letnia matka zastrzelona przez policjantów. Sięgnęła po nóż [FILM]

Wezwała policjantów do przemocy domowej. Kiedy przyjechali, zaatakowała ich nożem
fot. Pixabay

Podczas interwencji policjanci postrzelili 34-letnią matkę trójki dzieci. Wstrząsające nagranie z akcji funkcjonariuszy zostało opublikowane w sieci przez Biuro Prokuratora Generalnego, które prowadzi dochodzenie ws. śmierci kobiety. 34-latka sama wezwała na miejsce policjantów twierdząc, że jest ofiarą przemocy domowej. Kiedy funkcjonariusze pojawili się na miejscu, zaatakowała ich nożem!

REKLAMA

Zdarzenie miało miejsce w Hyde Park w stanie Nowy Jork w Stanach Zjednoczonych. Doszło do niego 29 kwietnia 2022 roku, ale dopiero teraz Biuro Prokuratora Generalnego zdecydowało się udostępnić w sieci nagranie z kamery na mundurze jednego z policjantów.

Tego dnia 34-letnia Jamie Feith, matka trójki dzieci, zgłosiła pod 911 (amerykański odpowiednik numeru alarmowego 112), że jest ofiarą przemocy domowej. Na wezwanie odpowiedzieli policjanci Joshua Kemlage i Bryan Sweeney oraz policjant stanowy Christopher Miller – dowiadujemy się z portalu sluzbywakcji.pl.

Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce poprosili Feith o wylegitymowanie się, a jeden z policjantów zaczął rozmawiać z jej mężem próbując dowiedzieć się, co było powodem zgłoszenia.

REKLAMA

Matka trójki dzieci zadzwoniła pod numer alarmowy twierdząc, że jest ofiarą przemocy domowej. Kiedy policjanci pojawili się w jej domu, rzuciła się na nich z nożem!

W pewnym momencie kobieta zaczęła zachowywać się irracjonalnie – skakać i krzyczeć. Chwilę później 34-latka wyciągnęła z kieszeni nóż i zaczęła iść z nim w kierunku jednego z funkcjonariuszy. Policjant próbował użyć tasera, aby możliwie bezkrwawo obezwładnić napastniczkę, ale urządzenie nie zadziałało właściwie.

W tej sytuacji funkcjonariusz zaczął krzyczeć do kolegi z patrolu, aby użył wobec kobiety ostrej amunicji. Znajdujący się w pobliżu partner Feith próbował interweniować, krzycząc do policjantów, aby nie strzelali. Było już jednak za późno, a kobieta niewzruszenie podążała w stronę funkcjonariusza, trzymając w ręku ostre narzędzie.  Drugi policjant czterokrotnie postrzelił 34-latkę – jak się później okazało – śmiertelnie.

W sprawie śmiertelnego postrzelenia kobiety toczy się śledztwo. Joshua Kemlage – funkcjonariusz, który zastrzelił 34-latkę – służy w policji od 13 lat.

REKLAMA

W odpowiedzi na krwawe zdarzenie lokalne władze zdecydowały, że przy każdej interwencji w sprawie przemocy domowej policjantom będą towarzyszyć psycholodzy lub inni specjaliści ds. zdrowia psychicznego.

Podziel się: