Fot. Facebook | Wielkopolska Policja

Na skutek wdrożenia nowej taryfy mandatów dla kierowców, z dnia na dzień bite są kolejne rekordy. Słyszeliśmy już o przypadkach, gdzie – jednorazowo – kierowca został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł. Okazuje się, że to jeszcze nic! Portfel 31-latka z Gostynia odchudzi się aż o 3500 zł! Oprócz tego policjanci ukarali go 16 punktami karnymi.

Kierowca Fiata Stilo wyprzedzał na skrzyżowaniu i przejściu dla pierwszych. Jego brawurowy manewr omal nie doprowadził do zderzenia z motorowerzystą. Podczas gdy kierowca Fiata rozpoczął manewr wyprzedzania przed skrzyżowaniem, motorower nagle zaczął skręcać w lewo. Stilo dosłownie otarło się o dwuślad!

Co ciekawe, 31-letni kierowca Fiata wcale nie dostałby mandatu… Gdyby nie kamera innego uczestnika ruchu drogowego. Kierujący jednym z wyprzedzanych pojazdów nagrał cały incydent, który miał miejsce na ulicy poznańskiej w Gostyniu. Następnie film trafił w ręce policji. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego dotarli do kierowcy Fiata Stilo i ukarali go mandatem wysokości 3,5 tys. zł i 16 punktami karnymi.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę