Wypadek miał miejsce w Lubuskiem. Mężczyzna tak jak wielu Polaków korzystał z pięknej pogody wspólnie spędzając czas z rodziną nad jeziorem Marwicko. 45-latek postanowił popływać, ale chwilę po wskoczeniu do wody zaczął się topić. Na ratunek było za późno.

Marwicko to jezioro zlokalizowane na północny zachód od Gorzowa Wielkopolskiego. Tragedia miała miejsce 14 czerwca w niedzielę, a zdarzenie zostało potwierdzone przez rzecznika prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim w rozmowie z Radiem Zachód.

Stacja radiowa podała, że do wypadku doszło w godzinach popołudniowych. Mężczyzna początkowo przebywał na plaży z bliskimi. Potem jednak poszedł na pomost i wskoczył do wody.

– Mężczyzna, który przebywał na plaży z rodziną, wszedł do wody i zaczął płynąć w głąb jeziora. Według relacji świadków opadł z sił i zaczął się topić – wyjaśnił nadkom. Marcin Maludy w rozmowie z „Gazetą Lubuską”.

Świadkowie zdarzenia starali się udzielić mu pomocy po wyciągnięciu na brzeg. Rozpoczęto reanimację i zaalarmowano służby ratownicze. Przyleciał helikopter, ale wysiłki lekarzy już w niczym nie mogły pomóc.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę