Kobieta z Indonezji żywcem zjedzona przez pytona. Wąż dusił ją nawet przez dwie godziny
fot. Pixabay

54-letnia kobieta została zjedzona żywcem przez niemal siedmiometrowego pytona, kiedy zagubiła się w tropikalnym lesie w Indonezji. Jak podaje brytyjski dziennik „Daily Mail” – tragedia wyszła na jaw dwa dni po zaginięciu kobiety. Wówczas znaleziono węża, z którego wyciągnięto następnie jej ciało.

54-letnia Jahrah była widziana żywa po raz ostatni w piątek wieczorem, kiedy wybrała się do dżungli w poszukiwaniu kauczuku. Po opuszczeniu rodzinnego domu w prowincji Jambi na wyspie Sumatra w Indonezji, kobieta nie wróciła już do domu. Dwa dni później okazało się, że zginęła w męczarniach.

Po zaginięciu 54-latki rozpoczęły się poszukiwania. W okolicach miejsca, w którym mieszkała kobieta, rozpierzchły się grupy poszukiwaczy. Po dwóch dniach znaleziono w tropikalnym lesie węża, na którego ciele widoczny był guz wielkości człowieka. Było niemal pewne, że gad jest w trakcie trawienia ludzkich zwłok. Poszukiwacze rozcięli ciało zwierzęcia, z którego wypadło ciało 54-letniej Jahrah.

Umierała w męczarniach. Pyton dusił ją nawet przez dwie godziny, a na końcu połknął w całości

Przywódca wioski, w której mieszkała kobieta – Anto – przekazał dziennikarzom, że kobieta prawdopodobnie umierała powoli, bardzo cierpiąc. Według niego, pyton zapewne najpierw dusił ją własnym ciałem – co mogło trwać nawet dwie godziny – a potem połknął ją w całości.

Strawienie ofiary mogło zająć wężowi tygodnie. Na szczęście zapobieżono zbytniemu rozkładowi ciała 54-latki. Po kilkudziesięciu godzinach w gadzim wnętrzu ubrania kobiety były nienaruszone, kiedy jej zwłoki wyjęto z węża.

Anto podkreślił, że mieszkańcy wioski są po śmierci Jahrah pełni obaw o swój los. To dlatego, że w okolicy widziano kilka innych, wielkich pytonów. Podobno próbowali nawet jednego schwytać – był większy, mierzył nawet 8 metrów – ale nie zdołali opanować zwierzęcia, gdyż było zbyt silne.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę