Rowerzysta
Fot. Dolnośląska Policja

Funkcjonariusze z jaworskiej drogówki dokonali nieoczekiwanego zatrzymania mężczyzny, który jechał rowerem drogą ekspresową S3. 76-latek postanowił w zaskakujący sposób wyjaśnić, dlaczego wybrał taką drogę.

Mundurowi podkreślili, że mężczyzna wykazał się dużą nieodpowiedzialnością. – Mężczyzna chciał bowiem pokonać około 20-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S3 podróżując między węzłami Jawor Wschód, a Legnica Południe – czytamy na dolnoslaska.policja.gov.pl.

Jaworscy policjanci otrzymali zgłoszenie o nietypowym rowerzyście około godziny 6:00. – Według zgłoszenia mężczyzna na rowerze miał poruszać się pasem w kierunku Legnicy. Mundurowym szybko udało się namierzyć cyklistę i zatrzymać go do kontroli – dodano.

Najciekawsze w całej sprawie było tłumaczenie, na jakie zdecydował się wiekowy rowerzysta. – 76-letni mieszkaniec Brzegu tłumaczył policjantom, że jedzie do Legnicy w celach turystycznych i chciał po prostu skrócić sobie drogę podróżując drogą ekspresową – relacjonują policjanci.

Policjanci wystawili temu rowerzyście mandat w wysokości 250 złotych. W celu zapewnienia bezpieczeństwa odprowadzono go w bezpieczne miejsce, gdzie mógł kontynuować swoją podróż.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę