Pixabay.com

Artur B. został skazany przez Sąd Okręgowy w Częstochowie na osiem lat więzienia. Wszystko za sprawą ugodzenia przez mężczyznę nożem swojego 19-letniego syna, który nałożył sobie na talerz „za dużo kiełbasy”.

Komenda Miejska Policji w Częstochowie otrzymała zgłoszenie 5 lutego. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przekazał wówczas, że 19-letni pacjent trafił na oddział chirurgii z nożem w brzuchu. Konieczna była pilna operacja.

Funkcjonariusze udali się więc pod adres zamieszkania poszkodowanego. Obecnie na miejscu zdarzenia domownicy zaczęli ich przekonywać, że nastolatek sam przez przypadek wbił sobie nóż w brzuch.

Śledztwo wykazało, że było inaczej. 53-letni Artur B. jadł obiad w towarzystwie partnerki i dwóch synów. Jeden z nich nałożył sobie na talerz wyprodukowaną przez ojca kiełbasę. Ten stwierdził, że nałożył sobie jej za dużo. Po sprzeczce słownej mężczyzna chwycił za nóż i ugodził nim syna.

53-latek nie przyznaje się do winy. Stwierdził, że wstając od stołu przypadkowo odepchnął nóż, który wbił się w brzuch syna. 19-lateka na szczęście udało się uratować, natomiast jego ojciec usłyszał wyrok ośmiu lat więzienia.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę