80 osób nie żyje. Wszyscy wypili podrabiany alkohol

alkohol
fot. Pixabay

Indyjskie media przekazały, że w północno-wschodnim stanie Bihar zmarło łącznie 80 osób, które wypiły podrabiany alkohol. Niepotwierdzone informacje sugerują, że zmarłych mogło być nawet około 200.

REKLAMA

Od kwietnia 2016 roku w indyjskim stanie Bihar zakazana jest sprzedaż i spożywanie alkoholu. Z tego powodu powstało mnóstwo nielegalnych wytwórni i sklepów, na skutek czego do tej pory zginęło już kilkadziesiąt osób.

Tylko w ostatnich dniach doszło do sytuacji, przez którą liczba ta się podwoiła. Indyjskie media przekazały, że kilkadziesiąt osób spożyło alkohol o nazwie „Mahua” lub „Desi Daru” podczas wesela i spotkania towarzyskiego.

REKLAMA

Po spożyciu wiele osób uskarżało się na bóle brzucha i utratę wzroku. Do wtorku zmarło 20 osób, do czwartku liczba ta wzrosła do 22, natomiast obecnie, według serwisu prabhatkhabar.com, liczba ofiar podrabianego alkoholu to 80.

Policja rozpoczęła w tej sprawie dochodzenie. W ciągu ostatnich trzech dni aresztowano ponad 100 osób związanych z nielegalną produkcją i sprzedażą napojów procentowych. Zabezpieczono sześćset litrów alkoholu

REKLAMA

Podziel się: