81-latek uderzył autem w drzewo. Powód zdarzenia jest zaskakujący

Wypadek
Policja Złotoryjska

Do groźnego wypadku doszło na trasie pomiędzy Złotoryją a Jelenią Górą w województwie dolnośląskim. 81-letni kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad autem, po czym uderzył w drzewo. Przyczyny tego zdarzenia są zaskakujące.

REKLAMA

Policyjny patrol udał się na miejsce, które zostało zgłoszone przez dzwoniącego. Okazało się, że zniszczonym pojazdem kierował 81-latek, który na prostym odcinku drogi zjechał z jezdni i właśnie uderzył w drzewo.

Jak się później okazało, 81-latek na szczęście nie doznał poważnych obrażeń i był w stanie samodzielnie wyjść z pojazdu. W rozmowie z policjantami wyjaśnił, że pewnym momencie do auta wpadła pszczoła, której nie mógł wygonić.

Senior był do tego stopnia skupiony na walce z owadem, że stracił czujność na drodze i panowanie nad kierownicą. Jechał jednak na tyle wolno, że uderzenie w drzewo nie wymagało nawet udzielenia mu pomocy medycznej.

REKLAMA

Rzecznik dolnośląskiej policji przypomniał, że w trakcie prowadzenia pojazdu należy zachowywać wielką ostrożność. W przypadku znalezienia się w analogicznej sytuacji do 81-latka zatrzymajmy pojazd w dozwolonym miejscu na poboczu, a następnie przepłoszmy owada. Inaczej konsekwencje mogą okazać się tragiczne.

Podziel się: