Kolejka w Legionowie
TikTok | radiologicznamama

Pewna użytkowniczka serwisu TikTok z Legionowa pokazała na nagraniu niezwykle długą kolejkę do zapisów na wizyty lekarskie na NFZ. Kobieta tłumaczyła, że każdego roku przed kliniką koczują dziesiątki zdesperowanych pacjentów.

Wideo przedstawia sytuację sprzed kliniki Mediq. Sznur ludzi wyszedł poza budynek, co samo w sobie jest zastanawiające, jednak jest to tylko wierzchołek góry lodowej. Nagranie pokazane przez kobietę udowadnia, jak dużą skalę miało to zjawisko.

Kiedy wydawało się, że w pewnym momencie kolejka dobiegnie końca, za rogiem oczekiwali następnie pacjenci. TikTokerka wyjaśniła, że „jak za PRL-u” w klinice można się zapisać do lekarza specjalisty na NFZ tylko jednego dnia w roku.

– Wizyty oczywiście na NFZ. Jak widać większość osób to osoby starsze. Kto młodszy, to pewnie stoi za kogoś starszego, tak jak na przykład ja, która stoję za ciocię, która nie jest w stanie przyjechać, nie jest w stanie stanąć w tej magicznej kolejce… – mówiła młoda kobieta, filmując ludzi uwięzionych w kolejkowym koszmarze.

Kobieta wyjaśniła też, że chętnych na zapisanie się do lekarza było tak wielu, że niektórzy przyjeżdżali na miejsce w środku nocy. – I tak wygląda NFZ w Polsce. Płacimy składki, żeby postać sobie w takich oto pięknych kolejkach – ironizowała Radiologicznamama.

@radiologicznamama

#NFZ #kolejka #stoimy #stop #paranoja Pozdrawiam wszystkich stojących w tej kolejce 🥰

♬ dźwięk oryginalny – annazabawska94


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę