85-latka zabita przez rozpędzoną hulajnogę. Wiadomo, co grozi sprawcy

85-latka zmarła po potrąceniu przez 15-latka na hulajnodze elektrycznej
fot. Pixabay

Media przekazują kolejne informacje o tragicznym wypadku w Iławie. Pod koniec czerwca 15-latek potrącił tam hulajnogą elektryczną 85-letnią kobietę. Seniorka zmarła w szpitalu po kilkunastu dniach. Jak dowiedział się „Super Express” – starsza kobieta jechała wówczas na cmentarz, aby odwiedzić grób jej zmarłego męża. Towarzyszyła jej córka – tragedia wydarzyła się na jej oczach.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło pod koniec czerwca przy ul. 1 Maja w Iławie. 15-latek nie zachował ostrożności, jadąc po chodniku hulajnogą elektryczną. Chłopak nie ustąpił pierwszeństwa 85-letniej pieszej – pani Danuty. W efekcie doszło do poważnego w skutkach potrącenia. Seniorka została przetransportowana do szpitala z licznymi obrażeniami głowy. Po wypadku nie odzyskała już przytomności. Kilkanaście dni później zmarła.

Reporter „Super Expressu” ustalił, że do tragedii doszło na oczach córki 85-letniej kobiety. Obie miały spotkać się, aby uporządkować grób zmarłego męża staruszki. „Ona mamę reanimowała, bo jest znanym w Iławie lekarzem, a Danusia była lata dyrektorem szkoły, tu obok” – powiedziała reporterowi „SE” jej koleżanka z pracy.

15-latek potrącił 85-latkę elektryczną hulajnogą, seniorka zmarła w szpitalu. Sprawcy grozi kilka lat poprawczaka

Bliscy i znajomi pożegnali już panią Danutę – 20 lipca odbył się jej pogrzeb. To jednak nie koniec sprawy. 15-letni sprawca tragicznego wypadku odpowie za swój czyn przed sądem rodzinnym i nieletnich. Grozi mu nawet kilka lat w zakładzie poprawczym. Na korzyść chłopca nie przemawiają zeznania świadków, którzy twierdzą, że tuż przed wypadkiem 15-latek poruszał się hulajnogą po chodniku bardzo szybko.

REKLAMA

Samowolka związana z hulajnogami wkrótce się skończy? Policjanci przypominają, że do poruszania się elektryczną hulajnogą będą potrzebne takie same uprawnienia, jak do prowadzenia roweru – tj. karta rowerowa. Dopuszczalne jest także prawo jazdy kategorii AM, A1, B1 albo T. Takie wymagania będą obowiązywały osoby między 10 a 18 rokiem życia. Dla osób pełnoletnich takie dokumenty nie będą wymagane. Dzieci poniżej 10 roku życia nie będą mogły poruszać się hulajnogami elektrycznymi na drodze publicznej w żadnej sytuacji – nawet pod opieką osoby dorosłej. Dopuszczalne będzie jedynie poruszanie się tego typu pojazdem pod nadzorem osoby dorosłej w strefie zamieszkania.

Podziel się: