Pieniądze
Fot. Komenda Stołeczna Policji

94-letni mieszkaniec Warszawy stracił dorobek swojego życia na rzecz fałszywych funkcjonariuszy. Senior oddał 15- i 16-latkowi łącznie aż 652 tysiące złotych. Na szczęście prawdziwym funkcjonariuszom udało się odzyskać te pieniądze.

Mieszkaniec Mokotowa był przekonany, że bierze udział w policyjnej akcji. W związku z tym przygotował ponad 652 tysiące złotych i zastosował się do instrukcji otrzymanych od oszustów. Zapakował je więc w reklamówkę i wyniósł przed blok.

Prawdziwi policjanci obserwowali dwóch młodych mężczyzn, którzy kręcili się wokół bloku i naprzemiennie rozmawiali przez telefon. Gdy jeden z nich podszedł pod klatkę i zabrał reklamówkę, funkcjonariusze wkroczyli do akcji.

Nastolatek ma widok mundurowych próbował uciekać, ale po chwili został zatrzymany. W torbie faktycznie znajdowały się pieniądze, a niedługo później zatrzymano również drugiego nastolatka. Byli to chłopcy w wieku 15 i 16 lat.

Po przeliczeniu wszystkich pieniędzy zostały one zwrócone właścicielowi. W piątek z kolei zatrzymano trzeciego podejrzanego – 15-latka, który brał udział w oszustwie 94-latka. Cała trójka została obsadzona w policyjnej izbie dziecka, a za swój czyn odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę