Zdradzamy sposoby na sprawne wyeliminowanie przykrej woni z kociej kuwety, którą wiele posiadaczy zwierząt ma domu. Dzięki nim problem przykrego zapachu przejdzie do historii. Zapoznaj się z tanimi, sprawdzonymi patentami, a dookoła kociej kuwety zapanuje czystość i świeżość.
Właściwa higiena kociej kuwety to bardzo ważna sprawa. Zapewnia komfort czworonogowi i sprzyja utrzymaniu świeżości i miłego aromatu w mieszkaniu. A jak zapobiec problemowi nieprzyjemnego zapachu z kuwety? Czyść ją co najmniej raz dziennie, cyklicznie wymieniaj żwirek i w razie potrzeby stosuj fachowe preparaty czyszczące do kuwet. Poza tym koci rezerwuar trzymaj w dużych, otwartych przestrzeniach, z dobrą wentylacją. Prawidłowy przepływ powietrza jest niezbędny, by woń nie krążyła wokół jednego punktu. To może pomóc w walce z problematycznym zapachem.
Soda oczyszczona
Prosta i szeroko dostępna metoda. Rozsyp na spodzie kuwety niegrubą warstwę sody, a następnie przykryj ją żwirkiem. Soda niweluje okropne zapachy, nie wyrządzając jednocześnie żadnej szkody zwierzęciu.
Ocet
Roztwór na bazie octu i wody to znakomity, naturalny preparat do czyszczenia kuwety. Umyj kontenerek tą mieszaniną raz na 7 dni, aby smród zniknie. Nie zapomnij dokładnie spłukać kuwety po myciu w celu usunięcia aromatu octu.
Cytrusy
Koty nie lubią aromatu owoców cytrusowych, ale w niewielkich ilościach, możesz użyć skórki cytrusa (np. pomarańczy). Połóż ją blisko kuwety, a brzydkiego zapachu nie będzie już czuć.
Rośliny pochłaniające zapachy
Eukaliptus czy lawenda to naturalni pogromcy nieprzyjemnych zapachów. Suszone listki umieszczone obok kuwety, pomogą utrzymać świeże powietrze.
Systematyczna wymiana żwirku to podstawa
Regularna wymiana żwirku to jedna rzecz. Drugą kwestią jest jakość tego artykułu. Kupuj żwirek dobry jakościowo, który skutecznie pochłania zapachy.
Wdrażając te proste, domowe metody w swoim domu, szybko rozwiążesz dylemat brzydkich zapachów z kociego rezerwuaru i zadbasz równocześnie o dobrostan swojego milusińskiego i porządek w domu.