Ślimaki lubią czaić się w naszych ogrodach. Nie są takie ciche i skromne, jak może się wydawać. Przeważnie zachowują się jak bestie: potrafią spustoszyć młode rośliny nawet w ciągu jednej nocy! Są zachłanne na pokarm i chętnie lgną na nasze posesje, bo wiedzą, że go tam znajdą. Szkodniki można wypędzić wieloma domowymi metodami, ale nie wszystkie z nich działają skutecznie. Zamiast oprysków i innych preparatów nastaw przynętę na mięczaki. Dowiedz się, jak ją skonstruować. Dzięki temu w łatwy sposób zabezpieczysz swoje kwiaty i rośliny uprawne.
Dzięki tej przynęcie wyłapiesz wszystkie ślimaki
Jeśli chcesz walczyć ze ślimakami w sposób humanitarny, stwórz pułapkę i zanieś ją do ogrodu. Zwierzęta dadzą się nabrać, a ty będziesz mieć spokój. Trik ten możesz stosować na okrągło, aż wyłapiesz wszyściuteńkie szkodniki.
Z deski do krojenia zrobisz rewelacyjną pułapkę na ślimaki
Deska do krojenia z czasem się zużywa i należy ją zastąpić nową. Stara nadaje się już tylko do wyrzucenia, chyba że zatrzymasz ją i w razie potrzeby wykorzystasz do walki ze ślimakami. Okazuje się, że powstanie z niej świetna zasadzka. Ślimaki uwielbiają wszelkie zakamarki, wzniesienia terenu i stare drewniane materiały, bo mogą tam schronić się i żerować w pobliżu ludzi i ich grządek.
Istnieje sposób na intruzy, o którym być może nie słyszałeś. Jest zupełnie darmowy i nieszkodliwy dla stworzeń w ogrodzie. Przechytrzysz ślimaki przy pomocy bezużytecznej, sporej deski do krojenia. Na czym dokładnie polega ta metoda? Już wyjaśniamy.
Sidło najlepiej rozstawić poranku albo po popołudniu, bo wtedy mięczaki, po uczcie, wylegują się niedaleko upraw. Glebę, nad którą zaczepisz drewniane akcesorium, z lekka skrop wodą, lub mieszanką wody z piwem (dla lepszego efektu). Ślimaki utożsamiają piwną woń z czymś przyjemnym. Ponadto możesz powierzchnię deski przetrzeć od dołu skórkami grejpfruta. Aromat cytrusa zwabia żarłoczne zwierzęta.
Drewniany gadżet ma „wisieć” około 3 cm nad glebą, więc podeprzyj go tyczkami. Ale zrób to starannie, by pułapki nie zniszczył nawet zwykły podmuch wiatru. Ważne, by budowa nie złamała się pod mięczakami. Może być ich kilka, kilkanaście, a nawet i więcej. Po upływie 1-2 dni oczyść deskę ze ślimaków i wynieś je gdzieś daleko od swojego lokum, nie robiąc im krzywdy.