REKLAMA
ShareInfo.plPoradyW lipcu rozrzuć pod tujami. Odzyskają formę i prędzej urosną

W lipcu rozrzuć pod tujami. Odzyskają formę i prędzej urosną

tuje
fot. screen Youtube / @user-ir7jc4bu4l

Wykonując różne zabiegi pielęgnacyjne w ogrodzie, nie możemy zapomnieć o tujach. W letnich miesiącach też potrzebują naszego wsparcia. Nadszedł czas, by przeprowadzić pewien decydujący zabieg. Na pewno chcesz, żeby krzew był cały czas w dobrym stanie, więc poświeć mu minimum zainteresowania w lipcu. Żywotniki na twojej posesji wyjdą bez uszczerbku z każdej sytuacji, a siarczyste mrozy czy susze nie tak łatwo je wykończą. Jakiej pomocy oczekują latem?

REKLAMA

Zadbaj o tuje latem. Ten zabieg wykonaj na dniach

Optymalną porą dostarczenia tui nawozu jest lipiec. Nie zwlekaj z zabiegiem do ostatnich dni, tylko zacznij działać już teraz. Czas działa na twoją niekorzyść. Młode pędy powinny mieć wystarczająco dużo czasu, aby zdrewnieć przed mrozami. Jeśli nie wyrobią się w czasie, prawdopodobnie przemarzną.

Rośliny najlepiej nawozić do 15 lipca. One rosną teraz pełną parą, a konkretne nawozy sprzyjają rozwojowi korzeni i pomagają im lepiej przyswajać substancje pokarmowe i płyny z gleby.

Czym wzmacniać tuje latem?

Sprawdzą się zarówno kupne preparaty mineralne, jak i naturalne odżywki do pozyskania na własną rękę. Od 1 do 15 lipca warto zafundować tui środki z azotem. Powinny zawierać również krzem i magnez. Ten pierwszy uodporni krzew na susze, a drugi – ochroni pędy przed zmarnieniem.

REKLAMA

Zwolennikom naturalnych rozwiązań proponujemy, aby sięgnęli po kompost lub gnojownik. Zadziałają na tuje mobilizująco i zaopatrzą rośliny we wszystko to, co niezbędne do życia. Dodatkowo ulepszą strukturę podłoża. Alternatywą dla powyższych dwóch organicznych nawozów jest biohumus, działający na tej samej zasadzie.

Wspomaganie tui w lipcu. Liczy się strategia

Przy dokarmianiu roślin liczy się nie tylko rodzaj czy jakość nawozu, ale także sposób ich nanoszenia. Ten powinien być oczywiście bezbłędny. Odżywki rozprowadzaj dookoła sadzonek i staraj się nie nanosić ich wprost na pnie roślin. Po całej czynności solidnie podlej każdy krzew, a środek bez problemu dotrze do korzeni i zadziała z pełną siłą.

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
ZOBACZ TAKŻE
Justyna
Absolwentka Dietetyki, a obecnie redaktorka w serwisie ShareInfo.pl. Prywatnie miłośniczka zdrowej kuchni i aktywnego trybu życia. Uwielbiam odkrywać tajniki gotowania, interesuje się zwierzętami, ziołolecznictwem i ogrodnictwem. Na swojej działce uprawiam różne gatunki warzyw i owoców. Tworzenie artykułów z różnych dziedzin to moje hobby i z chęcią się tym zajmuję.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google ←

REKLAMA