REKLAMA
ShareInfo.plPoradyPodaję begonii nawóz „3 łyżeczki”. Liczba kwiatów rośnie lawinowo

Podaję begonii nawóz „3 łyżeczki”. Liczba kwiatów rośnie lawinowo

begonia
fot. screen Youtube / @gardening1

Zastanawiasz się, dlaczego twoja begonia nie chce kwitnąć? Jeśli dołożyłeś wszelkich starań, aby miała u ciebie jak w raju, ale ilość kwiatów nadal cię nie zadowala, spróbuj pobudzić ją nawozem „3 łyżeczki”. Składa się on z 3 składników i ma potrójną siłę działania. Twoje kwiaty ożyją jak człowiek po filiżance mocnego espresso. Zaczną wypuszczać nowe pąki kwiatowe błyskawicznie.

REKLAMA

Jaki nawóz do begonii będzie w sam raz?

Begonie ogrodowe i wiszące dobrze reagują na sklepowe odżywki. Niemniej jednak te domowe, naturalne mają nad nimi przewagę. Są bezpieczne, w 100% ekologiczne i tanie. Nie trzeba rozglądać się za nimi w sklepie, bo zwykle wszystkie niezbędne składniki do ich stworzenia są w domu. Zrób nawóz „3 łyżeczki” do begonii, a na efekty nie będziesz długo czekać.

Specyfik składa się z drożdży, cukru i soku cytrynowego. Wszystkie te składniki podbudowują kwiaty i skłaniają roślinę do produkcji nowych pąków. Sadzonka gęstnieje w oczach i wygląda jeszcze barwniej. Sposób przygotowania nawozu jest bardzo łatwy. Oto krótki instruktaż.

Begonie poproszą o „dokładkę”. Właśnie tej odżywki potrzebowały

Nawóz „3 łyżeczki” zrobisz z następujących składników:
» 1 łyżeczka cukru,
» 1 łyżeczka świeżych drożdży,
» 1 łyżeczka soku z cytryny,
» 1 litr wody.

REKLAMA

Jak przygotować nawóz?

Do litra letniej, przegotowanej wody wsyp cukier, mieszaj, aż się roztopi. Dodaj do mieszanki pokruszone drożdże, zamieszaj i odstaw na kwadrans. Później wlej sok owocowy i znów połącz.

Nawóz jest już gotowy. Nie musisz go rozwadniać. Podlewaj nim begonię zawsze o poranku, a nawozu nie używaj częściej niż raz na tydzień. Unikaj skrapiania liści i łodyg, tylko nanoś go na podłoże – do korzeni. Dzięki temu ochronisz roślinę przed chorobami. Jak działają poszczególne składniki nawozu?

Sok z cytryny
Sok zakwasza podłoże, za co begonia jest wdzięczna, bo preferuje ziemię o delikatnie kwaśnym odczynie pH.

REKLAMA

Drożdże piekarskie
Dzięki nim roślina szybciej rośnie i kwitnie. Mikroorganizmy chronią ją także przed chorobami grzybowymi. Drożdże pokrzepiają korzenie, więc sadzonka sprawniej przyswaja mikroelementy z podłoża.

Cukier
To stymulant drożdży i nie może go zabraknąć w odżywce. Tylko dzięki niemu drożdże przekażą do płynu to, co mają najcenniejszego.

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
ZOBACZ TAKŻE
Justyna
Absolwentka Dietetyki, a obecnie redaktorka w serwisie ShareInfo.pl. Prywatnie miłośniczka zdrowej kuchni i aktywnego trybu życia. Uwielbiam odkrywać tajniki gotowania, interesuje się zwierzętami, ziołolecznictwem i ogrodnictwem. Na swojej działce uprawiam różne gatunki warzyw i owoców. Tworzenie artykułów z różnych dziedzin to moje hobby i z chęcią się tym zajmuję.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google ←

REKLAMA