REKLAMA
ShareInfo.plPoradyPołóż w ogrodzie. Myszy nie będą miały prawa wstępu

Połóż w ogrodzie. Myszy nie będą miały prawa wstępu

mysz
fot. Pexels

W naszym ogrodzie mogą zalęgnąć się gryzonie wszelkiej maści. Niektóre z nich demolują trawnik, a inne warzywa na grządce czy kwiaty ozdobne. Nic nie powstrzyma ich nawet przed wejściem do domu. Chętne, by go odwiedzić, są zwłaszcza myszy. Co je przyciąga? Głównie pokarm. Jeśli chcesz się przed nimi zabezpieczyć, zastosuj tę naturalną metodę asekuracji. Przydomowa strefa relaksu będzie bezpieczna i pozbawiona szarych gryzoni.

REKLAMA

Co przyciąga myszy do ogrodu?

• bujne zarośla,
• kompostowniki,
• resztki roślin,
• stosy drewna,
• spadające owoce w sadach lub na grządkach.

Wczesną wiosną lub jesienią, gdy jest chłodno, tymczasowym schronieniem dla myszy może być np. szklarnia, szopa, blaszany garaż lub inny budynek gospodarczy. W takich miejscach inwazja szkodników może przybrać na sile Jak ją okiełznać? Skorzystaj z naturalnych sposobów, które są jednocześnie tanie i łatwe w zastosowaniu.

Ponieważ myszy mają idealnie rozwinięty węch, to na wszelkie zapachy zareagują dynamicznie. Możesz sprawić, że twoja przydomowa posesja im się uprzykrzy i będą chciały prędko się z niej ewakuować.

Przyda Ci się ocet. Zwilż nim waciki i porozkładaj w ogrodzie, w newralgicznych miejscach. Uważaj, by nie porwał ich silny wiatr. Metoda jest wysoce skuteczna, ale ma jedną wadę – musisz ją często wznawiać, gdyż woń octu po niedługim czasie się ulatnia.

REKLAMA

Inny sposób polowania na myszy – żywołapki

Te pułapki nie krzywdzą gryzoni. Działają jak zapadnia. Gdy osobnik zbliży się do smacznej przynęty, wtedy wkroczy do pułapki i nie będzie mógł się z niej wydostać. Żywołapka pomieści sporą liczbę myszy. Ofiary wystarczy później wynieść w pułapce poza posesję i wypuścić na łono natury.

Czytaj też: Włóż do kopca. Karczownik ucieknie w siną dal

ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA