
Ten domowy preparat zadziała na sałatę jak najlepszy anabolik. Błyskawicznie zbierzesz dużo dorodnych i pysznych liści. Wypróbuj w 100% naturalny nawóz dla swoich upraw, a będziesz mieć dwukrotnie większy plon.
Liście sałaty można zraszać zieloną herbatą
Herbata liściasta sprawdzi się najlepiej. Zawiera ważne minerały, od których zależy stan rośliny. Jest jak bariera przeciwko niektórym szkodnikom mogącym zaatakować sałatę (np. grzyby).
Zamiast ostudzonego naparu herbacianego można dokarmić sałatę wodą, która często zostaje po gotowaniu ziemniaków, marchewki, kalafiora czy mieszanek warzyw na sałatkę jarzynową. Ważne, by wody tej nie solić. Jeśli więc planujesz podarować ją potem sałacie, to pamiętaj, aby nie wsypywać wcześniej soli. Płyn to bogactwo minerałów, lecz (niestety) najczęściej ląduje w zlewie, a może bardzo pomóc innym uprawom. Gdy wystygnie, przelej go np. do konewki i podlewaj sałatę oraz inne roślinki na grządce.
Co ile czasu nawozić sałatę?
Sałata, podobnie jak ogórki i truskawki, jest zachłanna na pokarm. Zwłaszcza podczas energicznego rozwoju liści.
Nawóz najlepiej dostarczać jej co tydzień lub co półtora tygodnia i nigdy nie należy z nim przesadzać. Nadwyżka substancji pokarmowych może być równie niebezpieczna, co ich niedobór.
Gdy przesadzisz z nawozem, nawet domowym, który wydaje się bezpieczny, wygląd rośliny zacznie się radykalnie zmieniać. Liście będą wątłe i zaczną czernieć albo końcówki będą wyglądać coraz gorzej. Jeśli te objawy zauważysz na uprawach, to wyhamuj z nawozem.
Czytaj też: Trik na porzeczkę. Podlej ją tym, a bujnie zaowocuje