Fot.Facebook.com/AnnaZalewskaPiS

W sieci pojawiły się kolejne maile, które mają pochodzić ze skrzynki Michała Dworczyka. W korespondencji między szefem KPRM a premierem pojawia się tym razem wątek ówczesnej szefowej MEN Anny Zalewskiej. „Anka zachowuje się jak baba z magla. Na dodatek przeżarta kłamstwem do szpiku kości”, miał napisać do Morawieckiego Dworczyk.

Ujawniona w środę korespondencja pochodzi z maja 2018 roku. Premier dzieli się w niej z szefem swojej kancelarii wiadomościami, które otrzymał od Anny Zalewskiej.

Z fragmentów SMS-a wynika, że jest mowa o jakiejś – nie wiadomo do końca, o co chodzi – „sytuacji w Bystrzycy”. „Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Proszę naszych, by byli wcześniej. Wyjaśniam jeszcze problem jakichś list, które tworzą urzędnicy”, miała pisać w jednym z SMS-ów Zalewska.

W kolejnej wiadomości informuje, że „Instytut w Międzylesiu ma kłopoty finansowe i zdiagnozowany konflikt w załodze”. „Info z ostrożności”, dodaje ówczesna minister edukacji.

Dwa dni później Dworczyk odpisuje premierowi na maila dotyczącego Zalewskiej. „Przepraszam, ale powiem krótko – Anka zachowuje się jak baba z magla. Na dodatek przeżarta kłamstwem do szpiku kości”, miał stwierdzić szef KPRM.

O komentarz do rzekomych słów Michała Dworczyka dziennikarze Wirtualnej Polski poprosili Annę Zalewską. „Nie komentuję maili, których pochodzenia nie znam”, odpisała europosłanka redakcji portalu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę