Aksamitki rozkwitną z pełną mocą. Wystarczy 1 prosty trik

aksamitki
fot. Pixabay

Aksamitki to popularne w Polsce rośliny, które często zdobią nasze balkony i ogrody. A wszystko dlatego, że wyglądają bajecznie i nie trzeba im poświęcać zbyt dużej uwagi. Mają przy tym wiele innych zalet. Co jednak robić, gdy okaz marnieje i ma bardzo mało kwiatów? Ten rewelacyjny patent sprawi, że rozkwitnie jak nigdy!

REKLAMA

Aksamitki nie są zbyt wymagającymi roślinami. Jeśli zapewnisz im optymalne warunki, to rozkwitną z pełną mocą i będą przez długi czas dekorować ogród. Kwitną też stosunkowo długo. Po zakupie sadzonek wybierz dla nich odpowiednie miejsce – jest ono kluczowe. Dobrze, aby było nasłonecznione, a ziemia była żyzna i niezbyt ścisła. Rośliny trzeba podlewać, bo lubią podłoże wilgotne.

Aby zawsze ślicznie i zdrowo się rozwijały, trzeba je systematycznie nawadniać. Dostarczaj im obficie wody raz na kilka dni. Następny raz podlej je, dopiero, gdy ziemia mocno się wysuszy. Dzięki temu nie przelejesz rośliny i zabezpieczysz ją przed gniciem korzeni – szczególnie gdy hodujesz sadzonki w doniczkach.

Aksamitki nie kwitną? Oto najczęstsze powody

Rośliny gorzej kwitną, gdy są uprawiane w półcieniu lub cieniu, a także, gdy ich ziemi potrzebne jest nawożenie. Jeśli w podłożu będzie występował deficyt substancji pokarmowych, sadzonka zostanie pozbawiona energii na zawiązywanie masowych i dorodnych kwiatostanów. Aksamitki będą fantastycznie kwitły przez cały sezon, gdy stale będziesz usuwać przekwitnięte kwiaty. W przeciwnym razie Twój okaz nie będzie cieszył oczu.

REKLAMA

Ekstra patent na kwitnienie

Chociaż rośliny nie są zbyt kapryśne, to niekiedy wymagają małej pomocy i optymalnej dawki substancji pokarmowych. Odżywka domowej roboty na bazie drożdży i cukru to majstersztyk.

Składniki:
drożdże piekarskie,
woda,
cukier.

Sposób wykonania:
Do miseczki przełożyć pokruszone drożdże, wsypać do nich cukier i zalać delikatnie ciepłą wodą (nie gorącą). Jak tylko drożdże się roztopią, starannie mieszać składniki i gotowe. Podlewać aksamitki taką odżywką raz na 14 dni.

Po zastosowaniu tego nawozu błyskawicznie dostrzeżesz różnicę. Specyfik jest łatwy w wykonaniu, a na dodatek stworzysz go z samych przystępnych produktów. Dzięki drożdżom roślina przyswoi z gleby składniki pokarmowe, a one ją zabezpieczą i będą aktywizować układ korzeniowy. W efekcie kwiaty raz-dwa odżyją i zaskoczą Cię wspaniałym wyglądem.

REKLAMA



Czytaj też: Palma doniczkowa ożyje z nową mocą. Podlej ją wodą z gotowania

Podziel się: