Arcybiskup Głódź nie odpowie za ukrywanie pedofilii wśród duchownych. Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa!

   

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź nie odpowie przed polskim wymiarem sprawiedliwości za tuszowanie przestępstw pedofilii popełnianych przez księży. Decyzję taką podjęła Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

W marcu 2021 roku były metropolita gdański został – wraz z biskupem Edwardem Janiakiem – ukarany przez papieża Franciszka za tuszowanie pedofilii wśród księży w podległych im diecezjach.

   

Trzy zawiadomienia w sprawie abp. Głodzia  złożyła do prokuratury państwowa komisja ds. pedofilii, która otrzymała od posłanki Joanny Scheuring-Wielgus materiały na temat hierarchy dotyczące trzech księży pedofilów.  Prokuratura jednak zdecydowała, że śledztwa nie rozpocznie.

– Podstawą decyzji o odmowie wszczęcia postępowania w sprawie zaniechania niezwłocznego zawiadomienia organów ścigania o podejrzeniu popełniania przestępstwa o charakterze seksualnym na szkodę małoletniego poniżej lat 15 było stwierdzenie, że zachowania będące przedmiotem zawiadomień nie były karane w czasie zaistnienia zdarzenia – uzasadniła w radiu RMF FM decyzję gdańskiej prokuratury jej rzeczniczka Grażyna Wawryniuk.

   

Znany politolog i socjolog Marek Migalski decyzję tę skomentował w mediach społecznościowych. „Nic się nie stało! Polacy-katolicy, nic się nie stało!”, napisał .

Udostępnij:
     

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę