Autokar z dziećmi przewrócił się na autostradzie. 27 osób rannych

Wypadek autokaru na niemieckiej autostradzie
fot. YouTube / Südwestfalen Magazin

Istny horror! W niedzielę, 21 kwietnia, na autostradzie przewrócił się autobus. Pasażerami pojazdu były w większości dzieci w wieku 14-15 lat. Uczniowie jechali na wycieczkę z Niemiec do Wielkiej Brytanii. Do tragicznego wypadku doszło na autostradzie nr 45 w pobliżu miasta Wenden. Rannych zostało 27 osób, w tym 4 z nich bardzo poważnie.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 21 kwietnia, na autostradzie nr 45 w pobliżu miasta Wenden w zachodnich Niemczech. Autokar zmierzał z liceum w Marburgu do Wielkiej Brytanii. W piętrowym pojeździe podróżowało 67 uczniów wieku od 14 do 15 lat wraz z opiekunami.

W godzinach porannych, w wyniku nieustalonych jeszcze przyczyn, poruszający się autostradą autokar zjechał z drogi i przewrócił się na bok.

W wyniku wypadku rannych zostało 27 uczniów, z czego czworo odniosło poważne obrażenia. Według niemieckiej policji nie stanowią one jednak bezpośredniego zagrożenia dla życia i zdrowia nastolatków. Reszta uczniów i opiekunowie wyszli z wypadku bez szwanku.

REKLAMA

Groźny wypadek autokaru nie niemieckiej autostradzie. Rannych zostało 27 nastolatków z liceum w Marburgu

Jak podaje niemiecka stacja ZDF – poszkodowani zostali przewiezieni do szpitali. Do placówki medycznej trafił m.in. 54-letni kierowca autokaru. Ci uczniowie i dorośli, którym nic się nie stało, wrócili z powrotem do Marburga, a całą wycieczkę do Wielkiej Brytanii odwołano.

Z powodu wypadku na autostradzie nr 45 wystąpiły liczne utrudnienia w ruchu drogowym. Autostrada Sauerland w kierunku Dortmundu musiała zostać zamknięta na kilka godzin, aby umożliwić dotarcie na miejsce służb ratunkowych, a potem ewakuować poszkodowanych.

Na miejscu zdarzenia pracowali śledczy z policyjnego zespołu z Dortmundu. Funkcjonariusze przez wiele godzin zabezpieczali ślady na miejscu zdarzenia. Nadal nie jest jasne, dlaczego autobus zjechał z autostrady.

REKLAMA

Szczegółowy okoliczności wypadku zostaną ustalone w toku toczącego się śledztwa.

Podziel się: