Balony to wspaniała dekoracja i element wystroju, który potrafi ożywić najbardziej ponure wnętrze. Niestety gadżety te łatwo pękają – nie tylko podczas różnych imprez, jubileuszy czy innych uroczystości, ale i w trakcie samego dmuchania. Jak temu zapobiec? Poznaj niezawodny trik.
Co zrobić, żeby balony nie pękały?
Gdy napompujesz wszystkie balony, spryskaj je lakierem do włosów. Dzięki temu przetrwają całą imprezę.
Możesz również skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy użyją specjalnych uszczelniaczny. Poniżej link do przykładowej firmy z Łodzi pompującej balony helem od ręki.
https://pyrotechshop.pl/Pompowanie-balonow-helem-Lodz-ccms-pol-70.html
Jak napełniać balony?
Zasadniczym błędem w trakcie napełniania balonów (helem/powietrzem) jest ich przepompowanie. Odpowiednio napompowany balon powinien być symetryczny i mieć kształt podobny do elipsy. Przepompowany balon zaczyna upodobniać się do gruszki. U dołu (tam, gdzie jest obecny ustnik) jest znacznie węższy.
Podczas imprezy (z powodu zwiększenia temperatury powietrza) zawarty w balonie gaz będzie narastać, a on sam urośnie w siłę, aż w końcu eksploduje. Z kolei balon, który jest prawidłowo napompowany, ma jeszcze zasób miejsca i może swobodnie zwiększyć objętość bez ryzyka pęknięcia.
Czy balony szybciej pękają na mrozie?
Niekiedy zimą balonami dekorujemy także front domu czy bramy. Wtedy nie ma powodów do obaw: jeżeli balony nie są przepompowane, to nie pękną na zewnątrz. Jednak może to nastąpić, gdy przyniesiemy je do bardzo ciepłego mieszkania. Ale nie jest to normą.
Jakie rodzaje balonów unoszą się najdłużej?
Bez wątpienia balony napompowane helem. Takie gadżety wzbijają się w górę i lgną do sufitu. Lecz nie każdy balon bez problemu uniesie się w powietrze. Ich wielkość odgrywa tutaj kluczową rolę. Jeśli nie chcemy się zawieść, to do napełnienia helem zaopatrzmy się w balony mające średnicę większą niż 9. Warto dodać, że im większy jest balon, tym dłużej utrzyma się w powietrzu i zachowa hel na dłużej.