Biden ocenił zmianę władzy w Polsce. Tusk zareagował na jego słowa

Biden powiedział, co sądzi o wynikach wyborów Polsce
fot. The White House

Prezydent USA Joe Biden został zapytany o opinię na temat zmiany władz w Polsce. W krótkiej wypowiedzi przekazał, że „myśli, że to bardzo dobrze”. Do jego słów postanowił się odnieść premier Donald Tusk.

REKLAMA

Marek Wałkuski, korespondent Polskiego Radia w Białym Domu zamieścił na Twitterze krótkie nagranie. Widać na nim Joe Bidena, który wypowiedział się na temat zmian władzy w Polsce na „bardziej przychylny Unii Europejskiej”. – Uważam, że to bardzo dobrze – odpowiedział krótko.

W poniedziałek na jego słowa zareagował Donald Tusk. – Wiecie jaką miałem satysfakcję, gdy zobaczyłem prezydenta Joe Bidena mówiącego, że „to bardzo dobrze”, że w Polsce zmienił się rząd. Satysfakcję, która nie wynika, z tego, że jestem łasy na takie komplementy. Dla nas bardzo ważna jest współpraca z USA – oświadczył szef rządu.

REKLAMA

– Nasza współpraca z Komisją Europejską postępuje bardzo harmonijnie, nie widzę żadnych ryzyk, jeśli chodzi o KPO. Polski rząd cieszy się też pełnym zaufaniem u innych strategicznych partnerów. Wszyscy zdają sobie sprawę, że robimy wszystko co w naszej mocy, aby przywrócić rządy prawa w Polsce, w tym sytuację sądownictwa – zaznaczył szef rządu.

Premier podkreślił również, że podczas poniedziałkowego spotkania z Andrzejem Dudą nie poruszał temat KPO. Stwierdził jednak, że odniósł wrażenie, iż „pan prezydent, jeśli chodzi o swoje działania, wymierzone w niezależne sądownictwo, czy w ład konstytucyjny nie zmienił zdania”.

REKLAMA