Biskup zasnął… w błocie. To zdjęcie wiele mówi!

Na swoim profilu na Facebooku polski franciszkanin Kasper Mariusz Kaproń opublikował niesamowite zdjęcie. Widać na nim biskupa Javiera Romána Ariasa, który śpi w błocie na leśnej drodze. Wcale jednak nie dlatego, że jest pijany lub odurzony narkotykami. Hierarcha, który nie ma koloratki ani jakiegokolwiek symbolu swojej wysokiej pozycji w Kościele, położył się spać wprost na ziemi, bo był bardzo zmęczony po wielogodzinnej wędrówce do ubogich wiernych, którym niósł paczki z żywnością.

Czytaj także:  Arcybiskup Gądecki zakazuje promowania inicjatywy „Stop LGBT” na terenach kościelnych

Kostarykański biskup Javier Román Arias stara się mieć stały kontakt z ludźmi ze swojej parafii. W związku z tym często odwiedza ich osobiście, nawet jeśli mieszkają w najdalszych zakątkach diecezji Limón. Wielu parafian to rdzenna ludność, zamieszkująca wioski ukryte w kostarykańskiej dżungli. Można tam dotrzeć tylko pieszo, a wędrówka z jednej wioski do drugiej zajmuje często do 10 godzin. Trudno się więc dziwić, że duchowny, gdy dopadło go zmęczenie, myślał tylko odpoczynku i nie przywiązywał wagi do tego, gdzie się kładzie.

Czytaj także:  Biskup Mendyk: Rodzice mają obowiązek zapisywać dzieci na lekcje religii

Hierarcha opowiedział na Facebooku o swojej wyczerpującej trzydniowej wyprawie, którą odbył wraz z kilkoma pomocnikami. Duchowny odwiedził w tym czasie kilkanaście wiosek, których mieszkańcom przekazał torby z żywnością zebraną przez parafian. Odprawiał tam też msze i chrzcił dzieci. „O godz. 6.00 rozpoczęliśmy wędrówkę do mieszkańców Bley Norte, do których dotarliśmy po 10 godzinach. Naliczyłem 6 upadków, forma wyraźnie spadła”, napisał biskup Javier Román Arias z humorem na profilu parafii w diecezji Limón.

Biskupi o zapachu owiec. Na zdjęciu Javier Gerardo Román Arias, biskup diecezji Limón (Kostaryka). Prawie każdego…

Opublikowany przez Kaspra Mariusza Kapronia Ofm Poniedziałek, 29 kwietnia 2019

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.