policja
Pixabay.com

Pewna 77-letnia kobieta nie zastosowała się do obowiązujących przepisów drogowych i mimo takiego nakazu, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu innemu pojazdowi, którym okazał się radiowóz policyjny. W efekcie doszło do wypadku, a trzy osoby trafiły do szpitala.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 9:30 w Augustowie w województwie podlaskim. Na wysokości skrzyżowania Al. Kard. Wyszyńskiego i ulicy Turystycznej kierująca oplem nie zastosowała się do przepisów. Na jej nieszczęście, w pobliżu jechał radiowóz policyjny.

Wskutek braku ustąpienia pierwszeństwa przejazdu, kobieta wjechała w radiowóz, który następnie przewrócił się na jeden z boków. 77-letnia kierująca wykazała się sporą nieuwagą, a jednocześnie doprowadziła do poważnego wypadku.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca oplem wyjechała z drogi podporządkowanej i uderzyła w jadący radiowóz. Kierująca oplem i dwóch policjantów zostali przewiezieni do szpitala – komentuje w „Fakcie” przedstawiciel podlaskiej policji.

Na ten moment wiadomo, że policjanci opuścili już szpital, ponieważ na szczęście nie doznali poważnych obrażeń. Sprawczyni zdarzenia również wyszła z kolizji bez szwanku. Podczas jazdy 77-latka nie była pod wpływem alkoholu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę